Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cietumnieki

Haiti no cietuma izlauzušies 400 ieslodzītie

Haiti no cietuma izlaužoties vairāk nekā 400 ieslodzītajiem, ir gājuši bojā 25 cilvēki, tai skaitā šī cietuma direktors, piektdien paziņoja amatpersonas.

Mjanma amnestē vairāk nekā 23 000 cietumnieku

Mjanmas militārais režīms piektdien amnestēja vairāk nekā 23 000 cietumnieku, atbrīvojot viņus pēc šomēnes veiktām jaunām aizturēšanām, kas bija vērstas pret 1.februāra militārajā apvērsumā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či sabiedrotajiem un vēlēšanu ierēdņiem.

No cietuma Paragvajā izbēguši 76 bīstami noziedznieki

No cietuma Paragvajā netālu no robežas ar Brazīliju izbēguši 76 ieslodzītie, arī daudzi ļoti bīstami Brazīlijas narkotiku un ieroču kontrabandas grupējuma dalībnieki, pavēstīja policija.

Brazīlijā cietumu grautiņos noslepkavoti 42 ieslodzītie

Brazīlijas ziemeļrietumos pirmdien četros cietumos izcēlās nekārtības, kurās nogalināti vismaz 42 ieslodzītie, paziņoja varas iestādes. Vismaz 27 no upuriem ir Antoniu Trindadži cietuma ieslodzītie.

Jāmūrē ķieģelis saliedēšanas sienā

Ar negatīvu vai diskriminējošu attieksmi no sabiedrības puses ir saskārušies 38% bijušo notiesāto, atklāj pētījums. Tāpat vairākumam ieslodzīto trūkst pārliecības, ka pēc atbrīvošanas izdosies atrast darbu un dzīvesvietu. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) uzsver, ka ir jāmazina iedzīvotāju stereotipi un negatīvā attieksme pret bijušajiem ieslodzītajiem. "Mērķis ir iemūrēt vēl vienu ķieģeli darba sienā, lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos un saliedēšanos ieslodzīto resocializācijas procesā," norāda Bordāns. Savukārt Valsts probācijas dienesta (VPD) priekšnieks Mihails Papsujevičs kā vēl vienu būtiski aspektu min savstarpējo sadarbību starp iestādēm.

FOTO: No Olaines cietuma izbēdzis notiesātais

Olaines cietuma atklātās nodaļas teritoriju patvaļīgi atstājis notiesātais Vladimirs Li, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).1983.gadā dzimušais notiesātais ir 180 centimetrus garš, atlētiska auguma, ar skūtu galvu. Vīrietis bija ģērbies tumši zilā sporta tērpā, kājās gaiši sporta apavi, mugurā sporta jaka ar uzrakstu Russia.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide