Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

IIN

Precizēti autordarbu un izpildījumu veidi, kuriem piemēro nosacītos izdevumus

Ministru kabineta sēdē 29. jūnijā atbalstīti grozījumi normatīvajā regulējumā par iedzīvotāju ienākumu nodokļa piemērošanas kārtību. Tādējādi tiek precizēti autoru darbu un izpildījumu veidi, kuriem varēs piemērot nosacītos izdevumus, t.i., pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas atskaitīt no autoratlīdzības (autortiesību un blakustiesību atlīdzības) izdevumus, kuri ir saistīti ar šo darbu un izpildījumu radīšanu, izdošanu, izpildīšanu vai citādu izmantošanu, informē Kultūras ministrija

No nākamā gadā Latvijā ieviesīs diferencēto IIN

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas paredz 2018 gada 1.janvārī ieviest diferencēto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

Par iniciatīvu neaplikt pensijas ar IIN savākti vairāk nekā 10 000 parakstu

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv par iniciatīvu, kas paredz neaplikt valsts maksātās pirmā līmeņa pensijas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, liecina informācija mājaslapā.Tas nozīmē, ka šo iniciatīvu varēs iesniegt izskatīšanai Saeimā.Šo iniciatīvu marta beigās portālā pieteica norādīts Arnis Vērzemnieks.

Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā IIN

Ja fiziskas personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3000 eiro, šīs personas var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēji, tām nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma un tirdzniecībā tām arī nav jāizmanto kases aparāts, informē VID.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide