Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Karš Afganistānā

Talibi brīdina neatstāt ārvalstu karavīrus Afganistānā, diplomātus neapdraudēšot

Vēl vairāk nekā tūkstotis Afganistānas bruņoto spēku karavīru agrā pirmdienas rītā pārbēguši pāri robežai ar Tadžikistānu pēc tam, kad islāmistu kustības Taliban kaujinieki straujas ofensīvas laikā ieņēmuši jaunus rajonus valsts ziemeļos, vēsta AFP. Talibu runasvīrs Suhails Šahīns intervijā BBC paziņojis, ka būs apdraudēti ārvalstu karavīri, to skaitā militārie līgumdarbinieki, kuri paliks Afganistānā pēc 11. septembra, kas ir noteikts kā termiņš ārvalstu spēku izvešanai. Tajā pašā laikā viņš uzsvēris, ka talibi neapdraudēs diplomātus, ārvalstu nevalstiskās organizācijas un civilos ārvalstniekus.

Tramps priecē Taliban, pārsteidz sabiedrotos

ASV prezidenta pagājušās nedēļas ieraksts Twitter, kurā viņš paziņoja, ka jau līdz Ziemassvētkiem jāizved visi ASV karavīri no Afganistānas, ir pārsteidzis gan viņa administrācijas locekļus, gan ASV bruņoto spēku pārstāvjus un radījis bažas par apdraudējumu pašlaik notiekošajām sarežģītajām miera sarunām starp Afganistānas valdību un islāmistu kustību Taliban.

ASV uzsāks karaspēka izvešanu no Afganistānas

ASV aizsardzības ministrs Marks Espers pirmdien paziņoja, ka ir devis rīkojumu augstākajam ASV spēku komandierim Afganistānā uzsākt ASV karavīru izvešanas pirmo posmu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide