Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti pēc februārī veiktās apskates secinājuši, ka Pāvilostas "māja-kuģis" ir atzīstama par būvi, aģentūru LETA informēja BVKB pārstāve Elīna Korba.
Atbildīgajām ministrijām nav vienota viedokļa par tā dēvēto māju – kuģi Pāvilostā. Tas izraisījis plašu sabiedrības rezonansi, vēršot uzmanību uz nepilnībām normatīvajos aktos, kuru dēļ tiesa atzinusi būvi par kuģi, lai gan tā vairāk atgādina dzīvojamo ēku.
Lai risinātu ar normatīvo regulējumu saistītās problēmas, kas atklājās tā dēvētajā "mājas-kuģa" gadījumā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvā ieviest stingrākus noteikumus kuģu būvniecībai. Par to šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju informēja ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, otrdien vēsta LTV raidījums Dienas ziņas.
Labākais risinājums Pāvilostas "mājas-kuģa" jautājumā būtu vienoties ar tās īpašnieku par konstrukcijas aizvāšanu, aģentūrai LETA atzina Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons (Mēs savam novadam).
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija prasa Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pēc nedēļas piedāvāt iespējamas likumu izmaiņas, lai nebūtu iespējamas līdzīgas situācijas kā ar māju-kuģi Pāvilostas novadā jūras krastā.
Administratīvā tiesa nekad nav vērtējusi, vai jūras malā pie Pāvilostas uzslietā būve ir kuģis, un atbildība par tās parādīšanos neatļautā vietā ir jāuzņemas citām atbildīgajām institūcijām, šorīt Latvijas Radio uzsvēra lietu skatījusī tiesnese Kristīne Brokāne.
Pāvilostas novadā pašā jūras krastā uzbūvētā konstrukcija, kas izskatās pēc ēkas, bet juridiski skaitās būvniecības stadijā esošs kuģis, nav kuģis, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Jūras administrācijas (LJA) valdes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš.