Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 29. februāris

Saaukstēšanās

Mazā ziemas enciklopēdija par klepu un tā ārstēšanu

Klepus ir īsts daudzveidis, turklāt šis simptoms var būt pazīme lielam slimību kopumam. Tāpēc klepus ārstēšana ir sarežģīta, un ar pašārstēšanos jāuzmanās – ne velti speciālisti stingri piesaka: "Ja klepus nepāriet, steigšus pie ārsta!"

Elpot brīvi ir dabiski

Elpceļu slimības jāārstē savlaicīgi, bet liela nozīme ir profilaksei.

VIDEO: Kas jāņem vērā, ja bērnam ir klepus

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asistente un bērnu ārste Ieva Nokalna stāsta, kādos gadījumos klepu var ārstēt mājās, kad jājautā ģimenes ārsta padoms, bet kad noteikti jādodas uz slimnīcu, lai neapdraudētu bērna dzīvību.

Tā izskatās vīruss, kas izraisa saaukstēšanos

Melburnas universitātes zinātnieki radījuši pirmo saaukstēšanās vīrusa 3D attēlu, kuru augstskolas mācībspēki izmantos jaunu ārstniecības līdzekļu testēšanā. Zinātnieku radītais attēls tapis, pateicoties izveidotajam superdatoram IBM Blue Gene Q, kuru Austrālijas augstskola savā īpašumā ieguvusi jūlija sākumā, ziņo ārzemju prese. Zinātnieku radītais attēls tiek izmantots jaunu zāļu ražotāja Biota radīto medikamentu pētniecībā – šīs zāles iecerēts izmantot hronisku plaušu slimību un cistiskās fibrozes pacientu ārstēšanā, kuriem saaukstēšanās var kļūt letāla.

Pret saaukstēšanos ar dārzeņiem, tēju un pašiedvesmu

Visizplatītākie profilakses pasākumi, ar ko Latvijas iedzīvotāji cenšas nepielaist sev klāt saaukstēšanos un dažādas vīrusu infekcijas, ir intensīva svaigu dārzeņu un augļu lietošana uzturā, zāļu tējas, kā arī pozitīva pašiedvesma – noskaņošanās uz pārliecību, ka slimība ies secen, rāda Dienas un Snapshots aptauja.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide