ASV tiešsaistes tirdzniecības uzņēmums Amazon pirmdien palaida savas meitsabiedrības Project Kuiper pirmos interneta satelītus, sākot konkurenci ar Īlona Maska uzņēmuma SpaceX interneta satelītu Starlink tīklu.
Globālās satelītu navigācijas sistēmas traucējumi Latvijas gaisa telpā šogad pirmajos trīs mēnešos fiksēti 290 reizes, kas ir par 55,1% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, aģentūrai LETA norādīja VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) pārstāvji.
Līdz 40 uzņēmuma SpaceX interneta satelītu drīz pēc to palaišanas tika izsisti no orbītas ģeomagnētiskā vētrā, bet tie sadeg atmosfērā un rada maz draudu Zemei, trešdien paziņoja SpaceX.
Irāna trešdien pirmoreiz palaida orbītā ap Zemi militāru satelītu, kas to padarīs par jaunu "pasaules lielvaru", vēstīja Irānas ziņu aģentūra Fars. Satelīta palaišana notika tajā pašā dienā, kad ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka devis pavēli armijai uzbrukt un iznīcināt Irānas bruņotās ātrlaivas, ja tās atkal vajās ASV karakuģus.
Tuvākajās nedēļās uz Zemes nokritīs darbību izbeigušās Ķīnas pirmās orbitālās kosmosa laboratorijas Tiangong-1 (Debesu pils) atlūzas, trešdien paziņojusi Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA).
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes zinātnieki Eiropas Kosmosa aģentūrai izstrādā kosmosa satelītu ražošanas tehnoloģijas, kas palielinās satelītu drošību un ļaus ievērojami samazināt izgatavošanas un ekspluatācijas izmaksas nākotnes misijās, portālu Diena.lv informēja RTU pārstāvji.
Lietuvieši nākamgad gatavojas palaist jaunu mazo pavadoni LituanicaSAT-2, raksta avīze Lietuvos žinios.Starptautiskā misija QB50, kurā tas tiks ievadīts orbītā kopā ar vēl 49 mazajiem pavadoņiem, šobrīd mazliet iekavējusies, bet saskaņā ar pašreizējām ziņām startēs 2017.gada pirmajā ceturksnī.Šomēnes LituanicaSAT-2 jau prezentēts ASV Jūtas štatā, Loganā, notikušajā izstādē SmallSat 2016.
Indija vienas misijas ietvaros trešdien nogādājusi kosmosā 20 satelītus.Kosmosā palaisti gan Indijas, gan ASV, Kanādas, Vācijas un Indonēzijas satelīti, tostarp, viens, ko ražojusi interneta gigantam Google piederoša kompānija.Tomēr ASV rekordu Indijai nav izdevies pārspēt. ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) pirms trim gadiem vienas misijas ietvaros nogādāja kosmosā 29 satelītus.Indija šoreiz nogādājusi kosmosā dažāda izmēra un svara ierīces, sākot ar 700 kilogramu smagu un beidzot ar 1,5 kilogramu smagu aparātu.