Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -6 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 4. decembris
Baiba, Barba, Barbara

Ugunsbīstamība

VMD: Mežos paaugstinās ugunsbīstamība

Turpinoties sausiem laikapstākļiem, ievērojami palielinās ugunsbīstamība mežos, tādēļ Valsts meža dienests (VMD) aicina pilnībā izvairīties no uguns izmantošanas mežā, pasargājot gan mežaudzes, gan tur mītošos dzīvniekus un citas dzīvās radības, aģentūru LETA informēja dienestā.

Saglabājoties augstai ugunsbīstamībai, izcēlušies plaši ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 70 izsaukumus - 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā deviņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informēja VUGD.

Brīdina par augstu ugunsbīstamību mežos

Saglabājoties karstam un lielākoties sausam laikam, daudzviet Latvijā mežos ir augsta ugunsbīstamība, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Augstākā ugunsbīstamība - Kurzemes mežos

Lielākais sausums un augstākā ugunsbīstamība saglabājas Kurzemē, kur Valsts meža dienests (VMD) brīvdienās dzēsis četrus meža ugunsgrēkus.

Lietus mazina ugunsbīstamību mežos

Pateicoties lokālajiem nokrišņiem un turpmāk visā Latvijā gaidāmajam lietum, mežos ir mazinājusies ugunsbīstamība, aģentūrai LETA teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Paaugstina brīdinājuma līmeni par ugunsbīstamību mežos

Daudzviet Latvijas mežos saglabājas augsta ugunsbīstamība, bet vietām valsts centrālajā daļā tā kļuvusi ļoti augsta, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Dzeltenās krāsas brīdinājums Rīgā, Vidzemē un Zemgalē nomainīts pret oranžo. Tas ir augstākais iespējamais brīdinājums par ugunsbīstamību. Sarkanā līmeņa brīdinājumi Latvijā tiek izplatīti tikai lielu plūdu, stipras vētras vai postoša pērkona negaisa gadījumā.

Pieaugot ugunsbīstamībai, izsludina brīdinājumu visā Latvijā

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valsts teritorijā izziņojis dzelteno brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību mežos. Brīdinājums spēkā arī Rīgas un galvaspilsētas apkārtnes mežos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide