Ar vēzi sirgstošā 19 gadus vecā Gabriela Mutora ārstēšanai saziedoti nepieciešamie 482 826 eiro, aģentūru LETA informēja labdarības organizācijā "Ziedot.lv".
Negaidīti atceltas 40 līdz šī gada beigām ieplānotās valsts apmaksātās krūts vēža rekonstruktīvās operācijas pacientēm, kam bija nepieciešams veikt rekonstrukcijas otro vai trešo etapu pēc mastektomijas, aģentūru LETA informēja pacientu organizāciju apvienība "Onkoalianse".
Par zinātnieku meklējumiem onkoloģisko slimību efektīvai ārstēšanai Guntars Gūte sarunājas ar Cīrihes Universitātes slimnīcas Patoloģijas un molekulārās patoloģijas nodaļas Molekulāro audzēju genomu profilēšanas grupas vadītāju, Dr. Martin Zoche no Šveices
Līgai Pumpuriņai ir tikai 28 gadi, viņu skārusi samērā reta slimība – asins vēzis, taču ārsti devuši cerību izveseļoties, ja lietos pasaulē atzītu un mūsdienīgu medikamentu. Diemžēl jau divus gadus jaunā sieviete spiesta tiesāties un pierādīt, ka Latvijas iedzīvotājiem ir tādas pašas tiesības kā cilvēkiem citās valstīs, kur nepieciešamās zāles ir kompensējamo medikamentu sarakstā.
Pandēmijas apstākļos daudzi procesi mūsu ikdienā ir apstājušies, bet tāda slimība kā vēzis nesnauž. Tā ir ārstējama, ja atklāj un ārstē savlaicīgi. Vēzis nešķiro pēc vecuma, un, piemēram, krūts vēzi diagnosticē arī gados jaunām sievietēm.
Lai arī sabiedrībā lielākā uzmanība pievērsta Covid-19 pandēmijai, ne mazāk aktuālas ir citas slimības, kas prasa cilvēku dzīvības. Cīņa ar vēzi ir viena no Eiropas prioritātēm līdz pat 2027. gadam. Tapis Eiropas Vēža uzveikšanas plāns ar jaunu pieeju vēža profilaksei, ārstēšanai un vēža slimnieku aprūpei – ar jaunām tehnoloģijām, pētniecību un inovācijām.
Mūsdienās daudzas iepriekš nāvējošas slimības, laikus veicot diagnostiku, ir iespējams veiksmīgi ārstēt, turpinot dzīvot kvalitatīvu mūžu. Diemžēl nepareizu priekšstatu, baiļu un vienaldzības dēļ cilvēki izvairās no veselības pārbaudēm, apdraudot savu dzīvību. Visbiežāk šī tendence ir novērojama tieši stiprā dzimuma vidū. Novēlotas diagnozes dēļ vīriešu mirstība no ļaundabīgiem audzējiem Latvijā ir vairākas reizes lielāka nekā sievietēm.