Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Piektdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Ilze Auzāne

Mēs vienmēr tikai sākam. Vienpadsmit stāstu par Jaunā Rīgas teātra dzimšanu un dzīvi

Īsi pirms atgriešanās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris ir izdevis grāmatu Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās par teātra dzimšanu un dzīvi. Tās autori ir Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, aktieri Elita Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Sandra Kļaviņa, Baiba Broka, Andris Keišs, direktore Gundega Palma un ārējo sakaru daļas vadītāja Elīna Adamaite.

Dzīve ar atvērtu sirdi. Divu pastnieku senioru mīlestības stāsts ar Indru Burkovsku un Jāni Jarānu galvenajās lomās

"Vakar aizgāju uz izrādi. Visi apsveic. Jauki!" nākamajā dienā pēc Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nomināciju izziņošanas saka aktrise Indra Burkovska, kura pretendē uz šo bronzas figūriņu kategorijā Labākā aktrise galvenajā lomā par savu darbu režisores Elzas Gaujas filmā Pastkarte no Romas, kas 11. janvārī kinoteātrī Splendid Palace piedzīvos savu pirmizrādi.

Par lietām ap mums. Jaunākās Jūrmalas izstādes par kluso dabu un sarunāšanos

Jaunais gads Jūrmalas kultūras dzīvē iesāksies ar vairāku jaunu izstāžu atklāšanu. No 5. janvāra līdz 11. februārim Jūrmalas muzeja (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) otrā stāva zālēs būs aplūkojama Jūrmalas mākslinieku biedrības izstāde Klusā daba neklusē, kurā būs eksponētas gan pēdējos gados radītas klusās dabas, gan arī Jūrmalas muzeja krājumā esošie darbi, kas aptver plašu laika periodu – no XVIII gadsimta otrās puses līdz pat mūsdienām –, katrs no tiem raksturo savu laikmetu, tradīcijas un stilu.

Vasara ir ceļā!

Tartu kā nākamā gada Eiropas kultūras galvaspilsēta savā programmā pievērsīs uzmanību arī ikvienam pamanāmam, bet līdz šim reti izceltam mākslas veidam – ielu mākslai. Kāpēc apgleznotas sienas un arī oficiāli neatļauti zīmējumi pilsētvidē ir atbalstāms un attīstāms virziens, un ar ko īpaša ir tieši Igaunijas ielu māksla, stāsta māksliniece Sirla.

Tuvošanās noslēguma fāzei. Ekskursija pa Jaunā Rīgas teātra Lāčplēša ielas ēku kompleksu

Mēs esam Jaunā Rīgas teātra (JRT) galvenajā vestibilā. Cilvēki nāk iekšā no pagalma, un šajā vietā publika sadalās: tie, kuriem ir biļetes uz Lielo zāli, nogriežas pa labi, tie, kuriem ir biļetes uz mazajām zālēm, nogriežas pa kreisi, – vakar VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) rīkotajā mediju ekskursijā, kurā varēja apskatīt paveiktos darbus ēku kompleksā Lāčplēša ielā 25, sacīja JRT ēku kompleksa rekonstrukcijas un pārbūves projekta autore arhitekte Zaiga Gaile.

Mēs esam viņam parādā. Rakstnieku Juri Zvirgzdiņu pieminot

Mūžībā aizgājis pazīstamais bērnu literatūras autors Juris Zvirgzdiņš, kurš sarakstījis vairāk nekā trīsdesmit grāmatu jaunākajiem lasītājiem, iepazīstinot viņus ar spilgtiem, labdabīgiem varoņiem un to piedzīvojumiem ceturtdaļgadsimta garumā.

Uz ekrāniem gaidāms stiprs lietus

Latvijas kinoteātros ir skatāma režisores Elizabetes Gricmanes debijas pilnmetrāžas spēlfilma Vietām gaidāms stiprs lietus.

Līdzjūtības pārvēršana darbībā. Klajā nācis piecdesmit ukraiņu autoru eseju krājums ar stāstiem par karastāvokli

Gatavojoties šim pasākumam, es izlasīju amerikāņu autores Sūzanas Zontāgas tekstu par ciešanu atspoguļojumu, un tajā bija vārdi: "Līdzjūtība ir nestabila emocija. Ja to nepārvērš darbībā, tā novīst," piecdesmit ukraiņu autoru eseju krājuma Karastāvoklis (izdevniecība Dienas grāmata) atvēršanā sacīja tulkotāja Māra Poļakova.