Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Karikatūrista skats

Covid-19 kontrole © DIENA

Iekšlietu ministrijas amatpersonām ir bažas, ka daļa robežšķērsotāju varētu viltot obligāti uzrādāmās izziņas par negatīvu Covid-19 testu.

Lukašenko un Fāzels © DIENA

Cenšoties atspēkot kritiku par apskāvieniem ar Lukašenko, Starptautiskās Ledus hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels paudis, ka vizīte Baltkrievijā bija lietišķs, nevis draudzīgs pasākums.

Tiesu izpildītājs © DIENA(3)

Ne figurēšana krimināllietās par krāpšanu, ne skandaloza slava netraucē tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam turpināt savu ''rūpalu'' – nu vienīgo mājokli un visu naudu par to zaudējusi sirmgalve Eleonora Ļaksa.

Covid-19 vakcīna © DIENA

Lai vakcinācija pret Covid-19 būtu efektīva un mēs varētu atgriezties normālā dzīvē, aizsargpote jāsaņem vairākumam cilvēku, vispirms jau maksimāli daudziem mediķiem.

Aizliegts ēst © DIENA

Valdība tieši šajā laikā apstiprinājusi noteikumus par izmantošanai pārtikā aizliegtajiem augiem un augu daļām. Apzinās, ka daļa cilvēku ir tik dziļā krīzē, ka var ēst jebko, ko atrod?

Pusmiljons eiro par salātu uzkodām © DIENA(5)

Skandālu raisījusi informācija, ka vienā no valsts pētījumu programmas Covid-19 seku mazināšanai ziņojumiem 30 no 430 lappusēm atvēlētas primitīvām ēdienu gatavošanas shēmām.

Valdības eksperimenti © DIENA(2)

Valdības cīņa pret Covid-19 atgādina jauno eksperimentētāju pulciņu – ievieš ierobežojumus, tad skatās, kas no tā sanācis. Ja vēl nesprāgst, var turpināt.

Gleznu iepirkums © DIENA(10)

Aizbildinoties ar personu datu aizsardzību, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vadība nevēlas atklāt, kā izlietoti valsts budžeta 552 tūkstoši eiro, iegādājoties 110 pašmāju autoru 325 mākslas darbus.

Ausu nodeva © DIENA(1)

Kultūras ministrija iecerējusi ar datu nesēju atlīdzību apliekamo iekārtu sarakstā iekļaut mobilos tālruņus, lai maksātu autoriem, izpildītājiem, producentiem, aktieriem, filmu producentiem par atļauju kopēt autordarbus privātām vajadzībām.

Digitālie Ziemassvētki © DIENA(2)

Aizejošais gads ir bijis unikāls. Ar apdraudējumu cilvēcei vīrusa izplatīšanās dēļ. Ar piesardzības pasākumiem, sākot ar masku vilkšanu, beidzot ar attālinātu darbu un saziņu.

Informatīvais burbulis(1)

Šis ir laiks, kad cilvēki ar dažādiem uzskatiem dzīvo dažādos tā dēvētos informatīvajos burbuļos.

Pirms ierobežojumu trakums © DIENA

Valdības lemtais, ka pēc dažām dienām tiks slēgta liela daļa veikalu, tautā raisīja tūlītēju reakciju – drudžainu iepirkšanos, līdz ar to pārpildīti bija gan veikali, gan sabiedriskais transports.

Priecīgu mājās sēdēšanu © DIENA(7)

Kariņa valdības pietaupītā dāvana tautai Ziemassvētkos – lokdauns. Ja ar to vēl nebūs gana, pareizticīgo Ziemassvētkos dāvās vēl lielāku lokdaunu?

Mans krēsls! © DIENA(2)

Brīžiem iespaids, ka politiķiem un dažai amatpersonai rokas ir, nevis lai ko darītu, bet gan lai turētos pie krēsla..

Militārā audzināšana bērniem © DIENA(2)

Lai izvairītos no "nevēlamas izglītības militarizācijas", partija Progresīvie aicina Valsts prezidentu neizsludināt Saeimā pieņemto likumu, kas paredz skolās kā obligātu ieviest aizsardzības mācību.

IKP © DIENA(1)

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi nākamajam gadam līdz 2,8% pretstatā septembrī prognozētajam pieaugumam 5,1% apmērā.

Cīņa arī nākamgad © DIENA(1)

Neskatoties uz vakcīnas pieejamību, ar pulcēšanās ierobežojumiem būs jāsadzīvo visu nākamo gadu – paudusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Iepirkšanās Valgā © DIENA(4)

Valkas pašvaldība aicina valdību neattiecināt tirdzniecības ierobežojumus brīvdienās uz Valku, jo tas nenovērš cilvēku masveida pulcēšanos veikalos – ja nevar Valkā, iepērkas Valgā.

Reformulis © DIENA

Latvijas politikā vērojama pārcentīga vēlme visu reformēt, regulēt, pārkārtot, turklāt bieži vien iepriekš nedefinējot, kādā nolūkā to dara, kāds būs sagaidāmais rezultāts.

Vīrusa ievešana © DIENA(2)

Robežas vīrusa ievešanai vaļā – pirmdien pārbaudē uz robežas konstatēts, ka aptuveni 30% iebraucēju nav reģistrējušies elektroniskajā ieceļotāju reģistrācijas sistēmā Covidpass.lv.

Brīvdienu ierobežojumi © DIENA(1)

Daudzos pilsoņos neizpratni un sašutumu izraisīja valdības noteiktie Covid-19 ierobežojošie pasākumi, kas paredz neļaut tirgot saimniecības preces brīvdienās.

Brīvdienu terapija © DIENA

Brīvdienās ar Covid-19 saslimušo statistiski mazāk nekā darbdienās. Nez kā gribētu valdība – visas dienas testu veicējiem noteikt kā darbadienas vai varbūt (skaistākai bildei) – kā svētdienas?

Avīzes vajag lasīt! © DIENA(1)

Atļaujot brīvdienās tirgot tikai pārtikas preces, higiēnas preces un degvielu, valdība faktiski aizliegusi pārdot... presi, kur ir informācija par Covid-19 liegumiem.

Budžeta portfelis un debates © DIENA

Pēc astoņas dienas ilgušām aktīvām debatēm Saeima trešdien galīgajā lasījumā pieņēma nākamā gada valsts budžetu un to pavadošos 30 likumu grozījumus.

Mācību process klātienē © DIENA

Ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, 1.–6. klašu skolēniem uz vienu skolēnu jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības.