Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +11 °C
Apmācies
Otrdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Karikatūrista skats

Pēcvēlēšanu politiskais rasols © DIENA

Politiskais spektrs jaunajā Saeimas sasaukumā un politiķu pirmie izteikumi ļauj nojaust, ka sagaidāma konkurence ne tikai par konkrētiem amatiem valdībā, bet arī par iekļūšanu koalīcijā.

Energoresursu taupības pasākumi © DIENA

Energoresursu sadārdzināšanās dēļ tirdzniecības centri īsteno vairākus taupības pasākumus. Cita starpā tiek saīsināti iepirkšanās centru darba laiki, samazināti apgaismojuma darbības laika intervāli, kā arī veikti citi energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi.

Zobenzivs un Nord Stream © DIENA

Novērojumu stacijas Zviedrijā un Dānijā reģistrējušas spēcīgus zemūdens sprādzienus, pirms tika atklātas noplūdes no Nord Stream gāzes vadiem Baltijas jūrā, vēsta Zviedrijas mediji.

Košas krāsas uz mežu © DIENA

Meža dienests atgādina: medību sezonas laikā dodoties uz mežu, izvēlies spilgtu apģērbu, kas izceļas uz apkārtējā fona!

Specoperācijas mobilizācija © DIENA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina pasludinātās daļējās mobilizācijas rezultāts būs vairāk slikti ekipētu un vāji motivētu vienību Ukrainā, sociālajā tīklā Twitter norādījis Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Stratcom vadītājs Jānis Sārts.

Cenu griesti © DIENA

Valdība nedēļā pirms Saeimas vēlēšanām varētu pieņemt lēmumu par energocenu griestu noteikšanu.

Starppilsētu autobusi © DIENA

Šoferu trūkums un slimošana esot galvenais iemesls, kādēļ bez regulāriem autobusu reisiem palikuši Ādažu, Kadagas un Carnikavas iedzīvotāji.

Identitātes slēpšana © DIENA

Pēdējā laikā izplatās tendence, ka iebraucēji no Krievijas vilto savu automašīnu reģistrācijas numurus, slēpjot norādes par piederības valsti.

Ēnu ekonomika © DIENA

Ārvalstu investoru padome iesaka Latvijā ieviest vienotu pārvaldību attiecībā uz ēnu ekonomikas apkarošanu un samazināšanu.

Skolotāju streiks © DIENA

Izlīgšanas komisijai nav izdevies atrast kompromisu par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, līdz ar to Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība 19. septembrī rīkos pedagogu streiku.

Pasargās no Krievijas © DIENA

Valsts prezidents Egils Levits Saeimā ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu Latvijas Pareizticīgās baznīcas statusu un tā darbotos pilnībā patstāvīgi un neatkarīgi.

Meklējam siltuma noplūdes © DIENA

Premjers uzdevis Ekonomikas ministrijai izvērtēt enerģijas patēriņa samazināšanas iespējas centralizētās apkures sistēmās ar mērķi samazināt iedzīvotāju siltuma rēķinus ziemā.

Apturēt pieminekļa nojaukšanu © DIENA

ANO Cilvēktiesību komiteja informējusi par tās lēmumu lūgt Latviju apturēt pieminekļa nojaukšanu Pārdaugavā, taču tas noticis jau pēc monumenta demontāžas.

Uzvaras parka karūsas © DIENA

Konsultējoties ar vides speciālistiem, noskaidrots, ka zivis pārvietot uz citu ūdenstilpi nedrīkst, tādēļ tās nolemts vest uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un nodot dzīvnieku ēdināšanai.

Parasti pārmeklē VID © DIENA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) otrdien veicis kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp Valsts ieņēmumu dienestā (VID), un aizturējis vairākas personas.

Siltākā vietiņa © DIENA

EP deputāte Dace Melbārde, kas EP 2019. gadā tika ievēlēta no NA saraksta, pievienojas Jaunās vienotības komandai.

Parašūtists © DIENA

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par normām, kas nosaka liegumu karavīram darboties politiskajās partijās.

Pērtiķu baku riska grupa © DIENA

Latvija ir saņēmusi pirmās 1400 vakcīnu devas pret pērtiķu bakām, kas būs pieejamas riska grupu iedzīvotāju vakcinācijai, bet iedzīvotāju satraukums par slimības izplatību saglabājas zems - 72,1% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju savu satraukumu vērtē kā zemu vai ļoti zemu, liecina Benu aptiekas Stresa termometra aptaujas rezultāti.

Nevajadzīgais rudens brīvlaiks © DIENA

Latvijā varētu apsvērt atteikties no skolēnu rudens brīvlaika oktobrī, jo bērni uz šo laiku ir iegājuši mācību ritmā, motivēti un enerģijas pilni mācīties, – šāda ideja piedāvāta Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas un izglītības ministres Anitas Muižnieces tikšanās laikā.

Stārķis uz pusslodzi © DIENA

Dzimstība Latvijā šā gada otrajā ceturksnī joprojām bija gandrīz uz pusi zemāka par mirstību, liecina CSP dati.