Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Karikatūrista skats

Statistiskā alga © DIENA

Latvijā vidējā alga šogad pieaugs salīdzinājumā ar pagājušo gadu, darba devējiem atlaižot mazāk atalgotos darbiniekus, secinājuši banku analītiķi.

Spāņu kailgliemezis © DIENA(3)

Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis. Dabas aizsardzības pārvalde sagatavojusi pat speciālu šo kailgliemežu izplatības ierobežošanas plānu.

Aukstais karš © DIENA

ASV un Ķīnas attiecības sasniegušas zemāko punktu kopš slaktiņa Tjaņaņmeņas laukumā. Izskan brīdinājumi, ka tālākas abu valstu nesaskaņas novedīs pie jauna aukstā kara un būtiski apdraudēs globālo mieru.

Balsošana maskā © DIENA(3)

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs, nosaka Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātie ieteikumi Covid-19 infekcijas profilaksei.

Manekenu publika © DIENA

Lai piesaistītu apmeklētājus, Liepājas muzejs savās telpās izvietojis manekenus, radot iluzoru sajūtu par bezrūpību. Šobrīd cilvēku gatavība apmeklēt kultūras iestādes vēl ir maza.

Bezdarbs nebiedē © DIENA(1)

Latvijā aug bezdarbs, bet laukos nav kas strādā – lauksaimnieki aicina ļaut ievest viesstrādniekus no trešajām valstīm, paredzot, ka trūks darbinieku augļu, ogu un dārzeņu ražas novākšanā.

Zviedrija un vīruss © DIENA(6)

Zviedrijā, kura atšķirībā no citām valstīm nav īstenojusi ārkārtējus pārvietošanās ierobežojumus, reģistrēts Eiropā lielākais Covid-19 upuru skaits uz miljonu cilvēku.

Izlaidumi bez vecākiem © DIENA(2)

Rīgas bērnudārzos šogad izlaidumi notiks, taču bez vecāku līdzdalības – bērni diplomus par pirmsskolas beigšanu saņems paši un svinēs ar audzinātājām grupā.

Apsardze lielveikalos un vīruss © DIENA(2)

Tiklīdz tika mazināti ierobežojumi, kas saistīti ar izsargāšanos no Covid-19, lielveikalos atkal atsākās pircēju pieplūdums. Uzskatot, ka sērga garām, brīdinājumus būt piesardzīgiem daudzi ignorē.

Rīgas namu pārvaldnieka izsaimniekošana © DIENA

Auditori ieteikuši privatizēt SIA Rīgas namu pārvaldnieks. Ko tādu varētu īstenot vien, kamēr Rīgā nav vēlētas varas. Citādi būtu bijis skandāls, lai arī kuras partijas būtu pie varas.

Realitāte pēc Covid-19 © DIENA

Ražošanai atjaunojoties pēc Covid-19 pandēmijas, galvenais uzsvars būs uz robotizācijas ieviešanu, prognozē eksperti, redzot, kā krīzē pārtrūkst piegādes no lētā darbaspēka valstīm.

Vai ķivere ir sertificēta? © DIENA(5)

Laikā, kad steidzami nepieciešami aizsarglīdzekļi medicīnas personālam un tiek iepirkti tie, kas tirgū pieejami, sākušies strīdi par to, vai nav pārmaksāts, vai prece gana kvalitatīva, pareizi sertificēta u. tml.

Vīruss: Izliekaties, ka manis te nav © DIENA(1)

Ministru kabinets 7. maijā ārkārtas sēdē lēma Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 9. jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Bērzu sula maijā(1)

Pēc pavasarīgi siltā laika Latvijā gaidāms sals – tiek prognozēts, ka gaisa temperatūra naktīs noslīdēs līdz pat pieciem grādiem un vietām uzsnigs vairāki centimetri sniega.

Juceklis ar maskām © DIENA(16)

Lai arī veselības jomas speciālisti pauduši, ka aizsardzībai no vīrusa līdz nevis maskas, bet distancēšanās, politiski nolemts, ka sabiedriskajā transportā jālieto maskas.

Iepirkumi Covid-19 aizsegā © DIENA

Covid-19 aizsegā atvieglotā kārtībā veikti iepirkumi par ginekoloģiskajiem krēsliem, skapīšiem un iekārtām, paziņojis Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens (KPV LV).

Naftas cena © DIENA(1)

Eiropas Centrālās bankas prognozes rāda, ka Covid-19 pandēmijas raisītās krīzes dēļ naftas cena var palikt zema līdz pat 2022. gadam.

Vīrusa aizsegā cilvēkus čipos? © DIENA(18)

Lai gan jau sen caur viedierīcēm iespējams izsekot, kur cilvēki pārvietojas, kā izskatās un par ko interesējas, daļa sabiedrības krīt panikā, ka ''vīrusa aizsegā visus sačipošot''.

Turpinām izolēšanos © DIENA

Ieilgstot vīrusa apdraudējuma krīzei, cilvēki pie tās sāk pierast, daudzi vairs nerespektē aicinājumus ievērot distanci u. tml. Līdz ar to īstais laiks situācijai pielāgot arī oficiālos uzsaukumus un plakātus.

Izsekošanas tehnoloģijas © DIENA

Vairāk nekā 250 zinātnieku no visas pasaules publicējuši vēstuli, izsakot bažas par kontaktu izsekošanas tehnoloģijām, kuras dažādu valstu valdības plāno izmantot Covid-19 ierobežošanai.

Attālinātais dreskods © DIENA

Lai mazinātu Covid-19 izplatību un pasargātu sevi no saslimšanas, liela daļa cilvēku savus darba pienākumus tagad veic attālināti – strādājot mājās.

Pārpilnības rags un valdības menedžeris © DIENA(2)

No daudziem desmitiem miljonu, ko valdība paredzējusi krīzē cietušo uzņēmumu darbinieku atbalstam, izmaksāti nepilni pieci. Ne jau tāpēc, ka nevajag, bet gan tāpēc, ka paredzēti neskaitāmi šķēršļi atbalsta saņemšanai.

Kam jāmaksā par degvielu? © DIENA

ASV naftas cenas pirmdien pirmoreiz noslīdēja zem nulles apstākļos, kad jēlnaftas pārprodukcijas dēļ tirgotāji ir spiesti maksāt pircējiem par preces pieņemšanu.

Sejas aizsargmaska © DIENA(2)

Vēl pirms pāris mēnešiem vienkāršas vienreiz lietojamas medicīnas maskas cena bija divi centi. Tagad, pieaugot pieprasījumam, tās uzņēmumi pārdod par 55–66 centiem gabalā.

Katra bulciņa maisiņā © DIENA(1)

Līdz ar Covid-19 izplatību veikalos daudz vairāk ir fasēto produktu, tostarp to, kas iepriekš netika iepakoti. Tas rada bažas par sekām – lielāku vides piesārņojumu.

Ej uz eksāmenu vai paliec mājās © DIENA

Valdība mudina visiem palikt mājās, mācības organizē attālināti, tā droši vien būs vēl kādu laiku, taču skolu eksāmenus tāpat iecerēts rīkot aptuveni ierastajā laikā un vietās.

Neskaidrā nākotne © DIENA

Pēc Covid-19 krīzes būs nopietni jārunā par alkoholisma mazināšanu, komentējot lēmumu par alkoholisko dzērienu tirgošanu internetā, pauda veselības ministre Ilze Viņķele (A/P).