Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Karikatūrista skats

Triks © DIENA

"Mūsu valdības koalīcija kļūs kompaktāka, tajā turpmāk būs četri partneri," paziņoja Krišjānis Kariņš.

Ilgais gadatirgus © DIENA

Ministru kabinets atbalstījis Ekonomikas ministrijas priekšlikumu atjaunot lielo tirdzniecības centru darbību, ieviešot drošas tirdzniecības modeli. Valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka ir atcelti tirdzniecības vietu darbības ierobežojumi tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir virs 7000 kvadrātmetriem. Darbu tirdzniecības centru veikali varēja atsākt trešdien, 2.jūnijā.

Vara kļāni © DIENA

Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam Satversmes tiesa atzinusi par neatbilstošu Satversmei. Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliks kā atsevišķa pašvaldība. Tāpat noteikts, ka Ministru kabinetam līdz 2022.gada 1.janvārim būs jāiesniedz Saeimai priekšlikumi attiecībā uz Varakļānu novada administratīvo teritoriju. Šāds izvērtējums būs jāsniedz atbilstoši Saeimas jau noteiktajam administratīvi teritoriālās reformas mērķim.

Pamanīs?! © DIENA

Starptautisko Ledus hokeja federāciju varētu sodīt par Latvijā nelegālas azartspēļu vietnes reklāmu hokeja čempionāta laikā.

Izlaiduma vērošana © DIENA

Valdība ceturtdien nolēma, ka šovasar izglītības iestāžu izlaidumi varēs notikt ārtelpās, bet tajos drīkstēs piedalīties ne vairāk kā 40 cilvēku.

Staķis atstādina Reinbahu © DIENA

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis paziņoja, ka no amata tiek atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs. Viņu savulaik no amata jau atbrīvoja Nils Ušakovs.

Gaisa pirāts Lukašenko © DIENA(1)

Aviokompānijas Ryanair lidmašīnai, kas svētdien bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, Baltkrievijas gaisa telpā netālu no Lietuvas robežas nācās mainīt kursu un doties uz Minsku, kur Baltkrievijas kriminālpolicija aizturēja vienu no tās pasažieriem - opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija Nexta dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Protaseviču, kuram Baltkrievijā draud nāvessods. Šādu patvaļu asi nosodījušas Eiropas savienības dalībvalstis.

Vitenberga apvedceļš © DIENA(1)

Ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs Kaspars Gerhards bijušo ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu iecēlis par ministrijas parlamentāro sekretāru.

Covid analīžu haoss © DIENA

Vairāk nekā stundu ilga stāvēšana rindā nevēdinātā gaitenī bez iespējas ievērot distanci – tā pasažieri apraksta Covid testēšanu lidostā Rīga.

Balsošana no mašīnas © DIENA

Gatavojoties jūnija pirmajā sestdienā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apstiprinājusi kārtību balsošanai ārtelpās, kas dod iespēju pašvaldības vēlēšanu komisijām pie vēlēšanu iecirkņa izveidot speciālu vietu balsošanai automašīnās. Kā aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova, šādu iespēju pašvaldību vēlēšanās plānots izmēģināt Ādažu novadā un Jēkabpils novadā.

Vakcinācija kā loterija © DIENA

Veselības ministrija rosināšot diskutēt par dažādiem pasākumiem iedzīvotāju vakcinācijas veicināšanai, tajā skaitā Latvijas loto izlozi vakcinētajām personām.

Dziesmu un deju svētki © DIENA

Kultūras ministrs, izglītības ministre, kā arī atsevišķi jomas profesionāļi izteikušies, ka Dziesmu un deju svētki ir tradīcija, ko nedrīkst atcelt nekādos apstākļos.

Vakcinēto priekšrocības? © DIENA

Premjers Krišjānis Kariņš medijiem izteicis divus pretrunīgus apgalvojumus. Pirmkārt, ka jāizvairās no nevakcinēto personu diskriminācijas, otrkārt, ka vakcinētajiem daudz kur ir priekšrocības.

Gaidot Sputnik V © DIENA

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma Levadas centrs veikto aptauju, 62% krievu ir atturīga attieksme pret Krievijā ražoto vakcīnu Sputnik V, kamēr Latvijā daudzi gatavi vakcinēties tikai un vienīgi ar Sputnik V.

Atrodi atšķirības © DIENA(1)

Kremlis grasās aizliegt PSRS komunistiskā un Vācijas nacistiskā režīma salīdzināšanu, kā arī apšaubīt "PSRS humāno misiju Eiropas valstu atbrīvošanā".

Riepu zilonis Rīgā © DIENA

Riepu kalni Rīgā, Starta ielā 7a un 8, joprojām nav pazuduši, rada paaugstinātu ugunsbīstamību un izplata smaku tuvējā apkārtnē. Rīgas pašvaldība šajā sakarā sarosījās tikai pēc televīzijas izrādītās intereses.

Būvniecībai labs gads © DIENA

Spriežot pēc tirdzniecības apmēriem, pagājušais gads patiešām bijis veiksmīgs tiem, kuri nodarbojas ar remontēšanu un būvniecību.

Alus ari ira sula © DIENA(1)

No piektdienas, 7.maija, restorānu terasēs drīkstēs apkalpot klientus no plkst.6 līdz 21, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Veselības ministrija savā atzinumā lūdza papildināt Ekonomikas ministrijas izstrādāto noteikumu projektu ar punktu, kas noteiktu, ka restorānu terasēs netiktu veikta alkoholisko dzērienu tirdzniecība un netiktu pieļauta to lietošana. Tomēr šis priekšlikums neguva valdības atbalstu.