Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Gunas Oškalnas–Vējiņas izstāde Čaka noskaņās

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

Fotomākslinieces Gunas Oškalnas–Vējiņas jubilejas izstāde, kura iezīmē mākslinieces pēdējo gadu darbus, tapusi Aleksandra Čaka pilsētas noskaņu iedvesmota, uztverot garām plūstošos dzīves mirkļus un akcentējot nianses pilsētvidē.

5. februāris – 9. maijs

O.–Se. 11.00–17.00
Sv., Pr. slēgts

Izstāde Džemma Skulme. Saruna ar laiku

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Ar grupas INSTRUMENTI performanci 7. februārī plkst. 19.00 Mākslas stacijā Dubulti tiks atklāta izstāde Džemma Skulme. Saruna ar laiku. Sadarbība ar INSTRUMENTIEM un 3D glezniecība ir spilgtākie pēdējo gadu pārsteigumi, kam pievērsās māksliniece. No 8. februāra Džemmas Skulmes glezniecībai veltīta izstāde notiek arī Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (LNMM) Džemma Skulme. Viņas glezniecība. Abu projektu kuratore ir Inga Šteimane.

7. februāris – Šodien

katru dienu 9.00–18.30

Izstāde Tēlniecība /Keramika/ Stikls

Dažādas norises vietas (aprakstā)

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi pasniedz lielisku dāvanu sabiedrībai – izcilu mākslinieku grupas izstādi Valmierā un Liepājā, tā atjaunodami un turpinādami kādreiz akadēmijai tik ierasto praksi, rīkot mākslas izstādes visā Latvijā, ne tikai Rīgas galerijās un muzejos. Šīs izstādes veidos divas dažādas, savstarpēji tikai ar autoru loku saistītas ekspozīcijas. Abās izstādēs būs apskatāmi atšķirīgi darbi, lai arī abu izstāžu nosaukums ir vienāds – TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS.

13. decembris, 2019 – 1. marts

Izstāde Dzimtas grāmata

Dažādas norises vietas (aprakstā)

Izstādē atspoguļotas 12 Latvijas ģimeņu literārās relikvijas. To vidū atrodami dzimtas pētījumi, nošu grāmata, bērnības atmiņu pieraksti, Latvijas vēsturē zīmīgu cilvēku atmiņas un citas vērtīgas laika liecības. Ceļojošā izstāde norisinās lasīšanas veicināšanas projekta Bibliotēka ietvaros un turpmākos mēnešos būs apskatāma arī Liepājas latviešu biedrības namā un Latgales vēstniecībā GORS.

8. janvāris – 5. aprīlis

Norises Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32

Arī šogad muzejs piedāvās sabiedrībai daudzveidīgas izziņas un izglītības iespējas, Latvijas vēsturi aicinot iepazīt gan tradicionālās formās, gan nodarbībās, diskusijās un prāta spēlēs, ļaujoties vēsturei kā piedzīvojumam.

1. janvāris – 1. jūlijs

Izstāde Wow, kāds lielisks skats

Galerija ISSP, Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3

ISSP Galerijā varēs aplūkot ISSP Rīgas rezidences izstādi Wow, kāds lielisks skats. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi.

16. janvāris – 4. aprīlis

P., Sv. slēgts
O. 12.00–18.00
T. 12.00–20.00
C., Pk., S. 12.00–18.00

Izstāde Es, Lucija Zamaič, un mani vārdi

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Es, Lucija Zamaič, un mani vārdi – tādu nosaukumu, kurā nojaušama drosme, izaicinājums un pašpārliecinātība, dzejniece, literāte Lūcija Zamaiča (1893–1965) bija izvēlējusies savam ceturtajam (1923) no astoņiem dzejoļu krājumiem.

3. decembris, 2019 – 25. aprīlis

Tr.,–Se. 11.00–18.00
O. 11.00–19.00
Sv., Pr. slēgts

Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde Kafijas kantāte

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Lielā zāle, Skārņu iela 10

Izstāde veltīta tautā iemīļotās mākslinieces 80. dzimšanas dienai un viņas radošās darbības 50 gadu jubilejai. Plašā retrospekcija iepazīstina ar Edītes Pauls-Vīgneres bagātīgo radošo mantojumu, atklājot meistares iedvesmas avotus un izjūtas. Izstādē apmeklētāji ieraudzīs izcilus lielformāta gobelēnus, kas iekļauti muzeja zelta fondā, jauktas tehnikas darbus, vērienīgus un pārdomātus tekstilansambļus, radītus 1970. un 1980. gados. Ekspozīciju papildina 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā austās tekstilkompozīcijas par vēstures un dabas tematiku, kā arī fotogrāfijas un plakāti.

19. decembris, 2019 – 1. marts

O., Ce.–Sv. 11.00–17.00
Tr. 11.00–19.00
Pr. slēgts

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā atklās Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltītu izstādi

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, būs apskatāma jauna izstāde 11 varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena. Izstāde vēsta par ordeņa izveidi, sākot no apbalvojuma statūtu sastādīšanas, ordeņa metu izstrādes un beidzot ar tā izgatavošanu. Tāpat tajā apkopotas liecības par ordeņa pasniegšanas organizēšanu un Lāčplēša dienas svinību tradīcijām.

25. oktobris, 2019 – 1. marts

Daniila Vjatkina izstāde Skapī. Mums visiem ir kas spēpjams

Žaņa Lipkes memoriāls, Mazais Balasta dambis 9

Pēterburgas mākslinieks un Laikmetīgās mākslas muzeja Erarta ilggadējs galvenais dizainers Daniils Vjatkins Lipkes memoriālā atklāj personālizstādi Skapī. Mums visiem ir kas slēpjams. Izstādi mākslinieks veltījis ļaunuma pievilcības tēmai, cilvēka psihes tumšajam un atsvešinātajam pieredzes laukam, un cilvēka traumu dažādībai, kā arī vientulības pārvarēšanai. Izstāde atklāj kultūras forumu Rīgas sarunas 2, kuras no 7. – 10. novembrim notiks Gētes institūtā un Lipkes muzejā.

15. oktobris, 2019 – 31. maijs

Izstāde Lūcija Zamaiča. Es un mani vārdi

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Es, Lucija Zamaič, un mani vārdi– tādu nosaukumu, kurā nojaušama drosme, izaicinājums un pašpārliecinātība, dzejniece, literāte Lūcija Zamaiča (1893–1965) bija izvēlējusies savam ceturtajam (1923) no astoņiem dzejoļu krājumiem.

3. decembris, 2019 – 25. aprīlis

O. 11.00–19.00
Tr.,–Se. 11.00–18.00
Sv., Pr. slēgts

Zuzānu kolekcijas izstāde Dzīvā Ķēde

Mūkusalas Mākslas salons, Mūkusalas iela 42, Lielā un Mazā zāle

Šogad tiek atzīmēta Baltijas ceļa trīsdesmitgade. Vēsturiskais notikums atgādina, ka vairāku likumsakarīgu procesu rezultātā, kur izšķiroša nozīme bija politiskās varas vājumam un tautas garīgajam pacēlumam, tā laika aktīvā Baltijas sabiedrība spēja mainīt esošo iekārtu un sēru noskaņu dienu – 23. augustu, Molotova- Ribentropa pakta parakstīšanas dienu – pārvērst patiesos svētkos. Šis ir viens no skaistākajiem piemēriem, kā cilvēku masa spējusi organizēti apvienoties un ar dzīvās ķēdes palīdzību paust savu gribu.

13. novembris, 2019 – Šodien

O. 12–18
Tr. 12.00–20.00
Ce., Pk. 12.00–18.00
Se. 12.00–16.00
Sv., Pr. slēgts

Jūgendstila ceriņi Jaunmoku pilī

Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja Rīgas Jūgendstila centrs sagatavotā izstāde Ceriņi būs skatāma romantikas un miera apdvestajā Jaunmoku pilī.

11. aprīlis, 2019 – 12. aprīlis