Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Teātris

Jaunā Rīgas teātra ēku komplekss nodots ekspluatācijā

Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas pārbūve un rekonstrukcija ir noslēgusies: komplekss 2023.gada 22.decembrī ir nodots ekspluatācijā. Janvārī turpināsies defektu novēršana, telpu iekārtošana, un jau pavisam drīz teātris varēs pakāpeniski sākt iekārtoties savā vēsturiskajā mājvietā, Lāčplēša ielā 25. Ēkas atslēgas lietotājam paredzēts nodot līdz martam, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Iznācis žurnāla Teātra Vēstnesis gada noslēdzošais numurs

Īsi pirms Ziemassvētkiem iznācis žurnāla Teātra Vēstnesis 2023. gada ceturtais jeb ziemas numurs. Uz aizmugurējā vāka – iepriekšējos gados izmantoto autogrāfu kolāža, bet uz pirmā – Inese Pudža Asnates lomā Ineses Mičules izrādē Jāzeps un viņa brāļi Valmieras teātrī.

Latvijas Nacionālās operas repertuārā atgriežas Putnu opera

Komponista Jāņa Lūsēna un libreta autores Māras Zālītes Putnu opera no 11. janvāra atkal būs skatāma uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Andris Veismanis. Putnu operas režisore ir Baņuta Rubesa, atjaunojuma režisore un horeogrāfe – Elita Bukovska, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks – Pols Matīsens.