Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +18 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 31. maijs
Jūsma, Alīda

Teātris

Rīgas cirkā viesosies izrāde visai ģimenei Colorsphere

Māmiņdienas noskaņās Rīgas cirkā uzstāsies apvienība Hands some Feet (Somija/Austrālija), kas pazīstama ar dzīvespriecīgām dažādu disciplīnu cirka izrādēm visām paaudzēm. Bērnu un ģimeņu auditorijai adresētā izrāde Colorsphere Rīgā būs skatāma 17. un 18. maijā, informēja cirka pārstāvji.

Daugavpils teātrī top kustību izrāde Nodzītus zirgus nošauj

Svētdien, 26. maijā, Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde kustību izrādei Nodzītus zirgus nošauj, kura stāsta par cīņu ar savām vājībām un nepārvaramiem apstākļiem. Pēc pirmizrādes Daugavpils teātrī izrādi varēs noskatīties arī Rīgā - 1. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī, informēja teātra pārstāvji.

Vāgnera teātrī noslēdzies demontāžas posms, uzsāks ēkas pamatu nostiprināšanu

Pagājušā gada beigās Rīgas Riharda Vāgnera biedrība (RRVB) ziņoja, ka saņemta būvatļauja Vāgnera teātra pārbūvei. Šobrīd ir pabeigts ēkas tehniskais projekts, kā arī noslēdzies demontāžas darbu posms. Turpinās interjera detalizēta izstrāde, un jau drīzumā tiks uzsākts nākamais projekta etaps – nama pamatu nostiprināšanas jeb pāļu ierīkošanas darbi.

Opozīcija, metāls un pusaudžu šaubas. Romāns Jelgava ’94 atdzīvojas uz Leļļu teātra skatuves © DIENA

"Mana motivācija ir mana meita un viņas skolasbiedri. Viņiem šovasar apritēs 15 gadu, un, apzināti vai ne, viņi mokās eksistenciālos jautājumos par to, kas viņi ir, ko iesākt ar dzīvi, kas ir mans bars... Varbūt pieredze, ar kuru dalās Jānis, kādam no viņiem (un citiem viņiem) dos sajūtu, ka viņi nav vieni šajās šaubās," savu izvēli uz Leļļu teātra skatuves iestudēt Jāņa Joņeva romānu Jelgava ‘94 pamato režisors Mārtiņš Eihe.

Pirmizrādi piedzīvos divas LKA aktieru kursa izrādes Elmāra Seņkova režijā

3. un 4. maijā pirmizrādi piedzīvos divas Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studentu izrādes teātra režisora, profesora un kursa vadītāja Elmāra Seņkova režijā. Gan izrāde Moceklis, gan Māceklis ir Mariusa fon Maienburga 2012. gadā sarakstītās lugas Moceklis (Märtyrer) iestudējumi, tomēr divu sastāvu un atšķirīgo tematisko akcentu dēļ jāuztver kā divi atsevišķi, patstāvīgi darbi.

Liepājas teātrī top iestudējums Ziloņa dziesma

Liepājas teātrī režisora Dmitrija Petrenko vadībā notiek darbs pie kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugas Ziloņa dziesma iestudējuma, kuram režisors devis žanrisko apzīmējumu – skarbas spēlītes 1 daļā. Pirmizrāde paredzēta 9. maijā Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

FOTO: Izdejota baleta Džungļu grāmata pasaules pirmizrāde

12. aprīlī pasaules pirmizrādi Latvijas Nacionālajā baletā piedzīvoja komponista Kārļa Lāča un horeogrāfa un libreta autora Raimonda Martinova balets Džungļu grāmata, kas tapis, iedvesmojoties no angļu autora Radjarda Kiplinga stāstu krājuma

Izrauties no pagātnes ēnām, šķīstīties ugunī. Nacionālajā teātrī tapusi dekadentiska drāma Ugunsseja © DIENA

"Šī izrāde ir par izmisumu. Par jauniem cilvēkiem, kuri šķietami nevienam nav vajadzīgi. Par pasauli, kurā dominē tikai iepriekšējā paaudze. Par atriebību, kas dzimst no totālas bezjēdzības un apjukuma. Par nesatikšanos, aizbēgšanu, depresiju, pārprastu mīlestību un vēl, un vēl, un vēl..." tā par ievērojamā vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugas Ugunsseja iestudējumu stāsta režisors Henrijs Arājs. Pirmizrāde – šovakar.

Dailes teātris uzsāks jaunās sezonas abonementu tirdzniecību

Jau ir zināmi visi Dailes teātra nākamās, 105. sezonas, Lielās zāles iestudējumi. Trīs no šiem jauniestudējumiem tiks iekļauti arī teātra abonementu izrāžu repertuārā. Abonementu tirdzniecība sāksies 9. aprīlī plkst. 12.00 Dailes teātra kasē un bilesuparadize.lv interneta vietnē.

Par sarežģīto kopā būšanu – ar kustību. Hanzas peronā pie publikas dosies dejas izrāde Pāru terapija © DIENA

Trīs pāri un to mijiedarbība, kad attiecības nonākušas pārmaiņu punktā, – tā ir jaunās dejas izrādes Pāru terapija galvenā saturiskā ass. 5. un 6. aprīlī šis darbs piedzīvos pirmizrādi Hanzas peronā Rīgā, piedāvājot skatītājiem iespēju ne tikai vērot pāru dinamiku no malas, bet varbūt arī pašiem iegūt kādas praktiskas iemaņas konfliktu risināšanā.

Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos dekadentiskā drāma Ugunsseja

Ceturtdien, 11. aprīlī, Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos ievērojamā vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga dekadentiskā drāma Ugunsseja, kuru veidojis jaunais režisors Henrijs Arājs, informēja teātra komunikācijas un mārketinga direktore Indra Vilipsone.