Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Teātris

Labticība vai aizdomīgums? © DIENA

Pieminot Regīnas Ezeras 90 gadu jubileju, Dailes teātrī dramatizētā un iestudētā izrāde Zemdegas Dmitrija Petrenko režijā pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada novembrī. Taču radošā komanda to paguva parādīt tikai saviem kolēģiem, spēlējot gandrīz tukšā Lielajā zālē.

Latvijas Leļļu teātris atklāj sezonu

Vakar, 3. augustā, Rīgas Latviešu biedrības namā uz svinīgu 78. sezonas atklāšanu pulcējās Latvijas Leļļu teātra (LLT) kolektīvs, informēja teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Čaka noskaņas bohēmiskā gaisotnē © DIENA

Atsaucoties Rīgas domes mudinājumam atzīmēt dzejnieka Aleksandra Čaka 120 gadu jubileju, Rīgas Krievu teātrī tapis neparasts projekts – muzikāli poētisks iestudējums Čaks. Rīga. Sieviete. Tas tiks rādīts neparastā spēles laukumā Vecrīgā – restorāna Kaļķu vārti pagalmā. Iedomājieties – omulīga tērzēšana pie galdiņiem, šķind kafijas tasītes... un tad it kā laika mašīnā visi tiek aizvesti uz pagājušā gadsimta Rīgu. Parādās Čaks.

Valmieras teātris 4. augustā sāks jauno sezonu

Augustā, pirms Valmieras teātra rekonstrukcijas uzsākšanas, skatītāji varēs apmeklēt četrus iestudējumus Apaļajā zālē, to vidū būs Deivida Lindsija-Ebeira Labie cilvēki, Stīvena Karama Ģimene, sociāli aktīvā izrāde Latvijas lepnums. Un aizspriedumi un Māras Zālītes Dzīvais ūdens

Dailes teātris sāk 102. sezonu

Šodien, 27. jūlijā, Dailes teātris atklāja jauno – 102. sezonu. Pirmajā kolektīva kopsapulcē darbiniekus uzrunāja valdes loceklis Juris Žagars un mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs. Pēc tās notika tradicionālā Dailes teātra kolektīva sezonas atklāšanas fotografēšanās, informēja Dailes teātra pārstāvis Marko Rass.

Valmieras vasaras teātra festivālā – futbols

Valmieras vasaras teātra festivāla programmu papildinājusi skatītāju un profesionāļu atsaucību guvusī izrāde par futbolu Uzvara ir mirklis, informēja festivāla pārstāve Lija Lauze.

Pozitīva spītēšana – izaicinoša un liriska © DIENA

"Es izdomāju šo projektu," par muzikāli poētisko dumpi Par spīti, kas būs skatāms no 9. jūlija uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Lielās skatuves, saka aktrise Veronika Plotņikova. Iestudējuma režisors ir Sergejs Golomazovs.

Trupa Kvadrifrons izrādē Rīgas ļerpatas hronika aicina atgriezties Vecrīgā

14. jūlijā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas Kvadrifrons izrāde – slepeni pātari Vecrīgā septiņu pieturu garumā Rīgas ļerpatas hronika jeb dažas lāgas melšas par siksnas auklu, kas no pēdīgiem ļaudīm nākuse un caur latviešiem pašiem ar greizām acīm tāļāk pa pasauli pie gaismas vesta, ka tā latviešu starpā ātri piejemas

Liepājas vasara ar teātra mūziku © DIENA

Režisoram Herbertam Laukšteinam dungojamo vasaras dziesmu ir daudz – katram noskaņojumam, situācijai un laikapstākļiem atbilstoša, jo Liepājas teātrī nupat kā tapušas divas jaunas koncertprogrammas: Laternu stundā, kas pie publikas dosies no 7. līdz 11. jūlijam, un Akāciju palags, ko varēs baudīt no 27. jūlija līdz 1. augustam. Laukšteins iedziedas: "Karambolīno...", un gribas viņam uzreiz piebalsot.

Māceklis atdalās no Skolotāja © DIENA

"Ilgi meklēju," tā par savu režijas diplomdarba iestudējumu Valmieras teātrī saka Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) beidzēja Ilze Bloka. "Šis ir tāds laiks, ka gribējās, lai luga, ko iestudēšu, rezonētu ar mani. Biju izpētījusi gandrīz visu Kroders.lv bibliotēku."

Laura Groza Radioteātrī iestudējusi Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts

3. un 4. jūlijā Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvā Radioteātra pirmatskaņojumu – rakstnieka Jura Zvirgzdiņa stāstu krājuma Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts iestudējumu, ko režisējusi Laura Groza. Tas skanēs divus vakarus plkst. 17.05 un būs pieejams arī mājaslapā latvijasradio.lv, informēja Latvijas Radio pārstāve Daiga Konošonoka.

Liepājas teātrī top izrāde ar jauno aktieru piedalīšanos Diagnoze – jaunība

Jau ilgāku laiku ar Liepājas teātra topošajiem aktieriem strādā režisore Māra Ķimele, iestudējot Ferdinanda Bruknera lugu Jaunības slimība, kura pārtop iestudējumā Diagnoze – jaunība. Pirmizrāde notiks 3. jūlijā, to būs iespējams apmeklēt arī skatītājiem, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.