Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Ziņas

SM iesaka taksometru vadītājiem pārvadāt tikai vienu pasažieri(8)

Satiksmes ministrija ārkārtējās situācijas laikā pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili vai vieglo taksometru, ja transportlīdzeklī nav iespējams nodrošināt distancēšanos divu metru attālumā, iesaka pārvadāt tikai vienu pasažieri, aģentūrai LETA norādīja ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Pētījums: Lielākoties iedzīvotāji ievēro aicinājumu #paliecmājās(6)

Latvijas Universitātes (LU) un Latvijas Mobilā Telefona (LMT) pētnieki ir radījuši pieeju, kas, pateicoties mobilā tīkla notikumu statistikai, ļauj reāllaikā novērot cilvēku uzvedību un tās izmaiņas dažādu notikumu ietekmē. Pirmie rezultāti parāda, ka valdības lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu ir būtiski mainījis Latvijas iedzīvotāju uzvedību un lielākā daļa cilvēku visā valstī godprātīgi ievēro aicinājumu #paliecmājās.

Novadu reforma vīrusa ēnā © DIENA(15)

Neskatoties uz atsevišķu Saeimas deputātu, politisko spēku un pašvaldību aicinājumu atlikt administratīvi teritoriālo reformu (ATR) līdz ārkārtējās situācijas beigām, koalīcijas vairākums uzskata – darbs ir jāturpina. Tiesa, tas nebūs viegli un ātri, jo ATR jumta likumprojektam izskatīšanai 3. lasījumā ir iesniegts vairāk priekšlikumu nekā 2. lasījumā, kas Saeimai vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas prasīja sešas dienas no rīta līdz vakaram.

EM: Panākts nozīmīgs progress dezinfekcijas līdzekļu trūkuma novēršanā Latvijā(10)

Latvijā īsā laikā ir panākts nozīmīgs progress dezinfekcijas līdzekļu trūkuma tirgū novēršanā, skaidroja Ekonomikas ministrija (EM). EM pārstāve Evita Urpena pastāstīja, ka EM organizējusi sarunas ar vairākiem uzņēmumiem - gan par ražošanas jaudu paplašināšanu tradicionāli dezinfekcijas līdzekļus ražojošajos uzņēmumos, gan par jaunu ražotņu izveidi.

Arī piektdien pūtīs stiprs vējš

Piektdien Latvijā pūtīs stiprs vējš un spīdēs saule, tomēr daudzviet vēl gaidāmi īslaicīgi nokrišņi - lietus, krusa un sniegs, prognozē sinoptiķi.

Krievu oligarha tramplīns uz Zviedriju © DIENA(36)

Latvijas Swedbank ir pielikusi lielas pūles, lai ne tikai iegūtu augsta riska klientus, bet pat palīdzētu šiem klientiem tikt pie kontiem Zviedrijas Swedbank un pludināt caur tiem milzīgus līdzekļus. Šādā veidā tā pat izpildījusi tramplīna lomu Latvijas vietējiem politikas smagsvariem un kādam Krievijas oligarham – šādi notikumi detalizēti aprakstīti starptautiskā juridiskā biroja Clifford Chance veiktās izmeklēšanas gala ziņojumā.