Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Ministrijas ieceres apaug ar bārdu © DIENA(3)

Jau vairākus gadus nav skaidrības, vai un kad varētu stāties spēkā regulējums par valsts nozīmes interešu centriem. Tas pats sakāms par privāto izglītības iestāžu finansēšanu – bija paredzēts, ka pašvaldībām no nākamā gada 1. septembra būs pienākums piešķirt līdzekļus šo iestāžu uzturēšanas izdevumiem, ja tās ir sabiedriskā labuma organizācijas vai sociālie uzņēmumi.

Kā pareizi rīkoties ar izlietotām vienreizlietojamām medicīniskajām sejas maskām(4)

Rūpējoties par savu un apkārtējo veselību, valstī pieņemti noteikumi, kas paredz sejas masku obligātu lietošanu sabiedriskās vietās, piemēram, sabiedriskajā transportā, veikalos, publiskās vietās iekštelpās utt. Daļa sabiedrības jau ir iegādājusies vairākkārt lietojamās auduma sejas maskas, taču daudzi izvēlas lietot vienreizlietojamās medicīniskās sejas maskas. Rezultātā vienreizlietojamās sejas maskas, kuru kalpošanas ilgums ir dažas stundas, kļuvušas par izplatītu atkritumu pozīciju, par kuru vairumam iedzīvotāju trūkst izpratnes – kā tās pareizi utilizēt pēc izlietošanas, informē Zaļā josta.

Sākta pieteikšanās skolotāju izglītības projektam Mācītspēks(1)

No pirmdienas, 19. oktobra, ikvienas nozares speciālists var pieteikties vērienīgajā skolotāju izglītības projektā Mācītspēks, lai apgūtu skolotāja profesiju un vienlaikus uzsāktu darbu skolā, pievienojoties Latvijas skolotāju saimei kā viens no 100 jauniem pedagogiem. Projekta kandidāti var pieteikties līdz 14. decembrim.

Aicina par nopietno onkoloģisko slimību runāt plašāk un atklātāk © DIENA(3)

Latvijā šogad krūts vēzis diagnosticēts jau vairāk nekā 1000 sievietēm. Krūts vēža pacientu atbalsta biedrības Vita vadītāja Irīna Januma Dienai atzīst, ka daudzos no šiem gadījumiem slimība atklāta jau kādā no pēdējām stadijām. Tad pacientes dzīvības glābšanai bieži vien ir nepieciešams veikt krūšu noņemšanas operāciju, no kuras var izvairīties, ja krūts vēzis atklāts agrīnā stadijā.

Pareizs lēmums neīstā laikā © DIENA

Lēmums konceptuāli ir pareizs, taču izvēlētais laiks tā īstenošanai gan ir nepiemērots. Tāda ir Dienas aptaujāto ekonomistu nostāja pret grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas nodoti izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Grozījumu mērķis – MUN režīma ierobežošana.

Raidījums: Slimnīcās reģionos Covid-19 testēšana iepaliek(2)

Augsta temperatūra un grūtības paelpot, taču slimnīcā, uz kurieni atvedusi ātrā palīdzība, Covid-19 testu netaisa. To pagājušā svētdienā pieredzējis kāds pacients Ziemeļkurzemes slimnīcā Ventspils filiālē, vēsta LTV raidījums de facto. Joprojām ir neskaidrības, kādos gadījumos slimnīcās Covid-19 tests jāveic, un Slimību profilakses un kontroles centra ieteikums katrs tulko pa savam. Tomēr tā nav vienīgā problēma, ko nākas novērot slimnīcās, īpaši – reģionos.

Covid-19 pirmo reizi konstatē Brocēnu novadā

Saslimstība ar Covid-19 pirmo reizi konstatēta Brocēnu novadā, savukārt no jauna slimība atgriezusies Madonas novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) apkopotie dati.