Sākoties finanšu satricinājumiem, kuri izvēršas arī ekonomiskajā lejupslīdē, tradicionāli samazinās ienākumi un bezdarbs pieaug, līdz ar to mājsaimniecības kļūst ekonomiski mazāk aktīvas. Tomēr samērā liela daļa sabiedrības savus ienākumus saglabā arī krīzes laikā vai arī pamanījusies samērā daudz uzkrāt laikos, kad ekonomikai klājies labi. Tiem, kuri krīzes situācijā vēl var atļauties ieguldīt, piemēram, pensiju trešajā līmenī, var rasties jautājums, vai šīs investīcijas turpināt vai gaidīt, kad ekonomiskā situācija stabilizējas. Jāuzsver, ka šis jautājums ir attiecināms ne tikai uz trešo pensiju līmeni, bet arī ieguldījumiem uzkrājošajā apdrošināšanā un investīcijām vispār.
Divdesmit otrā gadsimta mākslas vēsturnieki, kino un literatūras kritiķi, atskatoties uz aizgājušo gadsimtu, droši vien enciklopēdijās un vēstures grāmatās radīs īpašu šķirkli – "covid-19 ēras māksla".
Satraukuma vilnis, kurš vēlies pāri finanšu tirgiem, sevišķi būtiski ietekmējis naftas cenas. Pagājušās nedēļas ceturtdienas pievakarē Ziemeļjūras jēlnaftas Brent barels maksāja nedaudz vairāk par 26 ASV dolāriem ( 23,84 eiro). Tas ir apmēram par 60% mazāk nekā šī gada sākumā. Cenas kritums ir iespaidīgs un savu apogeju sasniedza tieši pēdējā mēneša laikā. Salīdzinājumā ar februāra beigām melnais zelts kļuvis apmēram uz pusi lētāks.
Nesagaidot koronavīrusa pandēmijas atrisinājumu, Beļģijas futbola līga lēmusi atcelt sezonas atlikušo daļu un par čempioni kronēt pārliecinošo līderi Club Brugge. Titula īpašniece un arī galējais vietu sadalījums, tostarp potenciālās ceļazīmes uz eirokausiem, kopīgā sanāksmē gan vēl jāapstiprina pašiem klubiem. Tiesa, iebildumus jau cēlusi Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA), kurai ir būtiska nozīme ne tikai Beļģijas, bet arī visa Vecā kontinenta klubu labklājībā.
Pirms koronakrīze sagrieza ierasto dzīves ritumu kājām gaisā, šajā nedēļā svarcēlājiem Maskavā bija paredzēts Eiropas čempionāts – pēdējās sacensības, kurās jācīnās par dalību olimpiskajās spēlēs. Šobrīd atlētiem atliek individuālā režīmā uzturēt sevi sportiskā formā, lai būtu gatavi atsākt pilnvērtīgus treniņus, kad tie būs iespējami. Skaidrība par sacensību plānu līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm, kas pārceltas uz 2021. gadu, gaidāma vien pēc pandēmijas beigām.
Lai skolotājiem, skolēniem un vecākiem atvieglotu attālināto mācību procesu, no pirmdienas darbu sāk jauna TV platforma Tava klase. Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ skolās un augstskolās mācības attālināti notiek jau divas nedēļas.
Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā slimība Covid-19 konstatēta vairāk nekā miljonam pasaules iedzīvotāju. ASV, Lielbritānijas un citu valstu līderi gatavojas jaunam sasirgušo un mirušo vilnim. Savukārt Grieķijā vīruss atklāts jau otrajā bēgļu nometnē.
Lai gan pagaidām nav skaidrs, vai un kādā mērā valdība koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radītās krīzes seku dēļ būs spiesta pārskatīt šī gada budžetu, jau ir skaidrs, ka valsts ekonomiku šī krīze iespaidos būtiski, ietekmējot daudzas tautsaimniecības jomas. Likumsakarīgi, ka rodas jautājums, vai šajos apstākļos solidaritātes vārdā varētu tikt pārskatīts pērn palielinātais finansējums politiskajām partijām.
Šobrīd Rīgai trūkst aktīvas pozīcijas. Rīgai vajadzētu ne tikai kopēt Ministru kabineta lēmumus, bet arī pašai būt ļoti aktīvai – intervijā Romānam Meļņikam saka iepriekšējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai).