Vēla decembra aukstajās un vientulīgajās naktīs, pirms gaisma uzvar tumsu un saules meita ir dzimusi, Ziemeļu pasaule palīdz uzturēt siltumu ar trakiem stāstiem. Jautrs dīvainis visiem pasaules labajiem bērniem iznēsā rotaļlietas, no debesīm parādās spārnoti radījumi un izbiedē ganus – vēl 2000 gadu pirms Spīlberga. Eņģelis nopelna savus spārnus, izglābjot bankrotējušu biznesmeni no pašnāvības, raksta Rolling Stone žurnālists.
Tikmēr Ņujorkas apkārtnē dzīvojošie Amerikas latvieši tic, ka katru gadu vīrs ar baltu galvu ierodas Ņujorkas štata pilsētā Jonkerā un maģiski pārveido parastas ģimenes ar parastām balsīm par eņģeļu kori, kas dzied apburošu Ziemaasvētku mūziku, kāda nekad iepriekš uz planētas nav dzirdēta. "Tas šķiet neticami? Pagaidiet līdz izdzirdēsiet šo mūziku," lasāms albuma recenzijā.
Līdz šim Ņujorkas Latviešu koncerta koris, kuru izveidojis un joprojām vada 74 gadus vecais Andrejs Jansons, ir ierakstījis piecus Ziemassvētku mūzikas albumus, no kuriem viens ir Christmas Joy in Latvia: Latvian Christmas Cantatas (Ziemassvētku prieks Latvijā: Latviešu Ziemassvētku kantātes). Feltons raksta: "Tas ir viens no visskaistākajiem Ziemassvētku albumiem, kādu es jebkad esmu dzirdējis."
Feltons atzīst, ka ir apsēsts ar Ziemassvētku mūziku un līdz šim dzirdējis diezgan daudz Ziemassvētku mūzikas albumu, taču Amerikas latviešu izdotais disks viņu pamatīgi aizķēris. Albums mūzikas apskatnieku aizgrābis ar mistiskām drūmu lauku ainavu un pagānu rituālu vīzijām, kuras radījuši mūsdienu latviešu komponisti, par kuriem iepriekš nekas daudz nav bijis dzirdēts.
"Septītā albuma dziesma My Lovely Flax Field, kurā skaidra, raupja soprāna balss dzied melodiju ar tādu suģestējošu skaistumu, kura dēļ vēl līdz šai dienai neesmu varējis šo melodiju dabūt ārā no savas galvas. Un vēlāk, kantātes Our Lord’s Nativity beigās, skanēja 142 sekunžu ilga kora dūkšana, kas man atgādināja muzikālu epifāniju," atzīst Feltons.