Sakarā ar to viņš ir izplatījis video, kurā viņš kā Admirāl-ģenerālis Aladīns, Wadijas Republikas līderis, brīdina Oskara ceremonijas organizatorus par smagām sekām, kas iestāsies, ja viņam tomēr netiks dota iespēja piedalīties ceremonijā.
Viņa jaunākā komēdija Diktators tiek aprakstīta kā "varonīgs stāsts par diktatoru, kurš riskē ar savu dzīvību, lai nodrošinātu, ka demokrātija viņa valsti nekad nesasniedz." Filma ir veidota kā satīra par totalitārajiem režīmiem.
"Kamēr es aplaudēju Kinoakadēmijai par manas izteikšanās brīvības aizliegumu, es jūs vienalga brīdinu, ka ja neatcelsiet sankcijas un neatdosiet manas biļetes līdz svētdienas 12 pēcpusdienā, jūs pieredzēsiet neiedomājamas sekas," aktieris draud izplatītajā video, kur viņš atrodas greznā telpā ar milzīgām paša gleznām ģērbts militārajā uniformā ar diviem bruņotiem vīriešiem fonā.
Holivudas institūciju viņš nosauc par Kino un cionistu akadēmiju, kā arī nosoda to tādu lielisku sevis pārstāvētās fiktīvās valsts filmu ignorēšanu kā Kad Harijs nolaupīja Salliju, Jūs esat saņēmis vēstuļbumbu un Izvarotāju planēta (angliski vārdu spēle Planet of the apes/rapes). Uzrunu viņš nobeidz ar tekstu: "Nāvi Rietumiem, nāvi Amerikai un veiksmi Billijam Kristālam!"
Barons Koens uz Oskara ceremoniju sākotnēji tika ielūgts sakarā ar viņa tēlojumu Mārtina Skorsēzes uzņemtajā bērnu filmā Hugo, kas ir nominēta 11 Oskara nominācijās. Taču ierašanos Aladīna tērpā, kas varētu papildus popularizēt viņa jauno filmu, organizatori nav ļāvuši.
"Kinoakadēmija viņu labprāt redzētu ceremonijā, taču esam viņam paziņojuši, ko domājam par ar to nesaistītu filmu reklamēšanu uz sarkanā paklāja un ceram no viņa sagaidīt saprotošu atbildi."
Kompānija Paramount, kas izdod Sašas Barona Koena filmu paziņojusi, ka Kinoakadēmijai trūkst humora izjūta.