Pērn programmas uzmanības centrā bija gleznotāja Džemma Skulme, kā arī viņas 90 gadu jubilejas svinēšana. Šogad projekts kļūs par veltījumu Ilmāram Blumbergam (1943-2016), kurš ar moderno scenogrāfiju, izsmalcinātajiem zīmējumiem un savdabīgo glezniecību, ar savas vizuālās frāzes apbrīnojamo atpazīstamību, dēvējams par vienu no laikmetīgās mākslas vēstnešiem un celmlaužiem Latvijā.
Godinot izcilo latviešu mākslinieku no 9. jūnija līdz 11. septembrim Vasaras mājā norisināsies sešu izstāžu sērija ar virsrakstu #Blumbergs. Bezgalība un tajā piedalīsies mākslinieki - Miķelis Fišers, Ansis Starks, Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Sabīne Vernere un Andrejs Strokins. Pēc izstādes kuratores Ingas Šteimanes vārdiem, šo mākslinieku uzaicināšana sabalansē dziļu pietāti pret Blumberga mākslu un ietekmi, kā arī turpina sarunu par to, kas vēl var būt māksla. Starp māksliniekiem ir tādi, kuru darbos ir tieša un apzināta Blumberga ietekme, ir Blumberga portreti, un ir darbi, kuri tapuši individuālās trajektorijās, taču arī uz tiem var attiecināt Ilmāra Blumberga dzīves un mākslas izjūtu, ka "visi mēs kustamies kopā - kāds no kāda, cits uz citu."
Izstādes atklāšanas vakarā, 9. jūnijā, visiem interesentiem būs iespējā klātienē piedzīvot Ilmāra Blumberga konceptuālās audioperformances Zīmējumi ir kastītē (30') oriģinālatskaņojumu. Ierakstu, kas tapis Ivara Vīgnera skaņu studijā 2003. gadā, papildinās Gvido Kajona fotogrāfiju projekcijas. Tajās ir fiksēta performances norise.
Ievadot Vasaras mājas otro sezonu, notiks arī izstāžu sērijas #Blumbergs. Bezgalība pirmās izstādes atklāšana. Tās autors Miķelis Fišers, mākslinieks, kas nākamgad Latviju pārstāvēs Venēcijas mākslas biennālē, radījis jaunu instalāciju Nemūžamnepiedošanas ekspresis un tajā svarīga loma ir Ilmāra Blumberga gleznu ciklam Visu laiku snieg.
Vasaras māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošām darbnīcām. Katru otro nedēļu ikvienam būs iespēja tikties ar māksliniekiem un vairāk uzzināt par katra darba tapšanu mākslinieku autorvakaru laikā, savukārt katru sestdienu - piedalīties radošās darbnīcās visai ģimenei.