Laikmetīgā māksla un klubu kultūra vēsturiski ir bijušas saistītas jomas. Šobrīd, kad naktsdzīve ir nonākusi strupceļā, klubi aktīvi meklē iespēju pārdzimt jaunā veidolā. Leģendārais Berlīnes deju klubs Berghain ir kļuvis par mākslas telpu, kurā izstādīti ievērojamu mākslinieku darbi.
Klubi var kļūt par nozīmīgām kultūras vietām, un rodas jautājums – ko mākslas telpu veidotāji var mācīties no šiem hedonistiskajiem deju laukumiem? Vai ir iespējams kaut ko pārņemt no tehnomūzikas Mekas laissez-faire praksēm, lai atbrīvotu savus apmeklētājus no laicīgās apziņas, ļaujot viņiem patiesi atvērties novatoriskai pieredzei? Kas ievilina ballētājus un nodrošina ievelkošo kluba pārdzīvojumu, kurā gribas atkal un atkal atgriezties?
Naktsklubs ir padošanās un atteikšanās vieta, tajā norisinās atbrīvošanās no ikdienā kultivētajiem paškontroles mehānismiem. Taču šo transformāciju var interpretēt gan kā degradējošu rituālu, gan kā atbalsta punktu izaugsmes potenciālam.
Galerija Pilot tiks pārveidota efemerā un pārlaicīgā laiktelpā, un izstāde Padošanās mēģinās iekapsulēt aizmiršanās sajūtu, cenšoties panākt individuālu un kolektīvu baudu.
Ekspozīcijā piedalīsies Latvijas mākslinieki Karlīna Mežecka, Miķelis Mūrnieks, Rūdolfs Štamers un Augusts Zariņš, kā arī Anna Dičerleina (Vācija), Ģopārs Liksajs (Ungārija), Terēza Tufnere (Vācija), Jozefs Panda (Vācija) un Ilārija Restivo (Itālija). Izstādes scenogrāfiju veidojis Rūdolfs Štamers, grafikas dizainu – Sabīne Vernere.
Mākslas telpa Pilot Vecrīgā ir atvērta no otrdienas līdz svētdienai (plkst. 12–18), ieeja bez maksas.
Izstāde ir daļa no EU4ART alianses sadarbības projekta starp Ungārijas Mākslas akadēmiju, Drēzdenes Mākslas akadēmiju, Romas Mākslas akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju.