Lielu popularitāti guvušo tiešsaistes koncertu ciklu Simfonija tuvāk Liepājas simfoniskais orķestris izveidoja pirms diviem gadiem, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.
2021. gadā orķestris par šo koncertu ciklu tika nominēts Lielajai mūzikas balvai. Šoreiz mūzikas mīļotāji ar simfoniju tuvāk aicināti iepazīties klātienē.
Arī klātienē koncerts un saruna Simfonija tuvāk. Bēthovena Astotā sāksies kā ierasts ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ievadvārdiem, kuros viņš atklās simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Pēc koncerta klausītājiem būs iespēja neformālā sarunā tikties ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu.
Koncertu cikla Simfonija tuvāk vadītājs Orests Silabriedis stāsta: "Par nozīmīgākām pieņemts uzskatīt Bēthovena nepārskaitļu simfonijas: Trešo, Piekto, Septīto, Devīto. Taču manā subjektīvā patikšanā vispievilcīgākās ir Ceturtā un Astotā, turklāt zinu, ka šajā ieskatā neesmu vientuļš. Astotās simfonijas vitalitāte, drusku bezkaunīgais ņiprums, otrās daļas graciozais dejiskums, menueta maigums un fināla spirgtums kopumā veido aizraujošu ainavu, kurā prieks uzturēties. Liepājas simfoniskā orķestra sabiedrībā Atvars Lakstīgala līdz šim diriģējis visas Bēthovena simfonijas, izņemot Astoto. Nu robs tiks aizpildīts."
Ludvigu van Bēthovenu dēvē par pēdējo titānu no "vīniešu klasiķiem". Viņš radījis 240 muzikālos sacerējumus, no kuriem deviņas ir pabeigtas simfonijas, pieci klavierkoncerti, 18 skaņdarbi stīgu kvartetam, kā arī viena pabeigta opera Fidelio. Mūsdienu pētnieki uzskata, ka Bēthovens praktiski no jauna izgudrojis simfonijas žanru.
Biļetes ir pieejamas Biļešu paradīzes tīklā.