Izrāde Vilcene ir introspektīvs, poētisks un vizuāls stāsts, kas radīts kā laikmetīgās dejas, butō, mūzikas un videomākslas saspēle. Vienojot pagānisko un kristīgo kultūru, izrādes personāži pārdzīvo attīstības ciklu - caur reālo pagātni un mītisko laiktelpu, apzinoties sevi tagadnē. Līdzīgi kā laikmetīgā māksla, arī laikmetīgā deja sava vēstījuma tālāknodošanai izmanto dažādu mākslas formu un mediju sintēzi, rodot iespēju cilvēkam arvien aktuālus jautājumus atklāt gluži jaunā gaismā un perspektīvā.
Izrādes iecere balstīta Klarisas Pinkolas Estesas daiļdarbā Sievietes, kuras skrien ar vilkiem, kas caur dažādu tautu mītiem analizē sievietes pirmatnējos arhetipus un to izpausmes. Tā vieno motīvus, kas sakņoti gan mītiskos nostāstos, gan ikdienišķi vēsturiskās reālijās - Pasaka par Zilbārdi, Sieviete skelets un Sarkanās kurpītes epizodes.
Iestudējuma Vilcene stāsts ir dziļi personisks, jo sieviešu tēli ir balstīti reālos dzīvesstāstos. Viņu dzīves gājums aptver laika posmu, kad Latvijā norisinās Otrais Pasaules karš, kā arī ietver latviešu sievietes – zemnieces likteni un neprātīgo ikdienas steigu, kur nav vietas jūtām un vēlmēm. Izrādes autores ne vien pētījušas pagātnes stāstus, bet arī ceļojušas pie vilkiem, piedalījušās šamaņu rituālos un dzīvojušas kopā ar mūķenēm.
Izrādes Vilcene koncepta izstrādē piedalījušās Simona Orinska, Agnese Bordjukova, Ieva Putniņa, Aija Uzulēna. Horeogrāfija - Simona Orinska, Agnese Bordjukova, video mākslinieki - Raitis Vulfs, Sabīne Moore, skaņa - Platons Buravickis, Arvis Kantiševs, gaismu mākslinieks - Andrējs Krūmiņš, tērpu mākslinieces - Ieva Putniņa, Sarmīte Putniņa.
Izstāžu zālē Arsenāls ieeja izrādē bez maksas. Iestudējums atkārtoti būs skatāms Eduarda Smiļģa muzejā 28., 29. martā un 3. aprīlī., plkst. 19. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.