Vietnē www.lv100.lv, aizpildot testu, katram ir iespēja iesaistīties simtgades sagatavošanas procesā. Norādot veltītā laika apjomu, sev tuvākās prasmes un vietu Latvijas teritorijā, digitālā platforma piedāvā vienu no pieciem rīcības virzieniem, kurā veltīt savu laiku Latvijas simtgadei vai brīvprātīgi iesaistīties simtgades pasākumos turpmākajos gados. Dāvinātās stundas ir kā apņemšanās turpmāk nebūt vērotājam, bet darītājam.
Ar laiku, simtgades digitālajai platformai attīstoties, katrs, kurš būs dāvinājis savu laiku tiks aicināts brīvprātīgi iesaistīties simtgades pasākumu sagatavošanā vai norisē atkarībā no testā izvēlētās darbības jomas – kā digitālais palīgs, spēka mitriķis, koordinators, vēstnesis vai radošais palīgs. Uzaicinājumu līdzdarboties dāvinātāji saņems uz norādīto e-pastu.
"Šis ir vispiemērotākais brīdis atskatīties, ko esam paveikuši, gatavojoties vēl lielākam notikumam - Latvijas valsts simtgadei, kuru veidosim visi kopā. Francijas notikumu konteksts, protams, liek skatīties uz gaidāmajām svinībām, daudz vairāk domājot par sabiedrības noskaņojumu, sabiedrības saliedētību. Svarīgi, lai cilvēki paši uzņemtos iniciatīvu un atbildību par savas valsts nākotni, jo piederības sajūtu visvairāk veicina aktīva iesaistīšanās valsts veidošanā. Tāpēc Latvijas simtgades programmu redzam kā atvērtu ietvaru, kurā definēti mērķi un uzdevumi, bet kura vienlaikus iedvesmos Latvijas iedzīvotājus nākt ar savām idejām, priekšlikumiem un dāvanām Latvijai," atzīmē Dace Melbārde.
"Platforma turpmāk kalpos arī kā pastāvīgs saziņas veids starp sabiedrību un simtgades organizatoriem. Tā ar laiku tiks papildināta ar plānotajiem pasākumiem, pilnveidojot ziņu bāzi un izveidojot simtgades pasākumu kalendāru," norāda KM Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.
Latvijas valsts simtgades svētku programmu paredzēts īstenot piecu gadu laikā no 2017. līdz 2021. gadam.