Turpmākās VNĪ darbības paredz piedāvājumu izvērtēšanu un līguma noslēgšanu ar izvēlēto būvdarbu veicēju.
Gavrilova skaidro, ka izstāžu zāles Arsenāls projekta rezultātā tiks būtiski uzlabota ēkas energoefektivitāte. Projektā paredzēts veikt ventilācijas sistēmas izbūvi ar rekuperācijas blokiem enerģijas atgūšanai, tāpat gaisa klimata kontroles sistēmas izbūvi, kas nodrošinās mākslas darbu uzglabāšanai atbilstošus apstākļus un nodrošinās darbiniekiem mūsdienu prasībām atbilstošus apstākļus.
Plānojot objekta sagatavošanas priekšdarbus, VNĪ veikusi ēkas 3D BIM (Building Information Modeling) skenēšanu, kas ļauj veidot precīzus 3D modeļus ar punktu mākoni. Skenēšanas mērķis ir radīt kvalitatīvu un faktiskajai situācijai atbilstošu uzmērījumu, kas sniegs iespēju detalizēti izpētīt katru aspektu pirms būvniecības sākuma, palīdzot optimizēt projekta izstrādi un īstenošanu. Tas arī ļaus identificēt un novērst potenciālās problēmas jau projektēšanas posmā, nodrošinot efektīvu risinājumu izstrādi un projekta ilgtspējīgu īstenošanu.
Plānotie būvdarbi paredz darbu organizēšanas plāna un grafika sagatavošanu, demontāžas darbu veikšanu saskaņā ar būvprojektu, un dažādu būvprojekta sadaļu atbilstošu pārbūvi un izbūvi, ieskaitot nesošās konstrukcijas, inženiertīklus, kā arī ārējo infrastruktūru, piemēram, lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Iepirkums ietver arī autoruzraudzības, būvuzraudzības un BIM nodrošināšanu, lai projekts tiktu īstenots atbilstoši būvprojekta risinājumiem. BIM modelis tiks regulāri atjaunots, ņemot vērā būvuzraudzības novērojumus un veiktās izmaiņas būvprojektā.
Izstāžu zāle Arsenāls ir klasicisma arhitektūras paraugs un atjaunošanas projekts ir daļa no Kultūras ministrijas virzītā normatīvā regulējuma unikālu valsts nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai, kas atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā teritorijā Rīgas vēsturiskajā centrā. Šī projekta ietvaros plānots attīstīt trīs objektus Rīgas vēsturiskajā centrā - Lielo ģildi, izstāžu zāli Arsenāls un Vecrīgas publisko ārtelpu.
Izstāžu zāles Arsenāls pārbūves un restaurācijas projekts 85% apmērā tiks finansēts no Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam specifiskā atbalsta mērķa Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās pasākuma Unikāla Eiropas mēroga kultūras mantojuma atjaunošana, lai veicinātu to piekļūstamību, attīstot kultūras pakalpojumus
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls izvietota nozīmīgā arhitektūras piemineklī - 19.gadsimta sākumā krievu vēlīnā klasicisma stilā celtā muitas noliktavas ēkā jeb arsenālā, kas pielāgots muzeja funkcijām. Celtnes sākotnējā projekta autors ir arhitekts Johans Eduards de Vite.
Nedaudz vēlāk projekts tika papildināts ar Jūliusa Ādolfa Špacīra ierosinājumiem, bet 1828. gadā Sanktpēterburgas arhitekti Aleksandrs Nellingers un muitas resora arhitekts Ivans Lukīni izstrādāja galīgo variantu, un 1832. gada novembrī notika ēkas oficiālā nodošana. Arsenāla ēka visos laikos tikusi izmantota kā noliktava. 1920.-1930. gados tā kalpoja par karaspēka mantu glabātavu.
Pēc Otrā pasaules kara Padomju armijas resors to izmantoja mantu, preču noliktavām un karaskolas vajadzībām. 1980. gadu vidū ēku pārņēma Kultūras ministrija, nododot to mākslas muzeja izveidošanai. 1989. gada 1.janvārī pēc 20.gadsimta otrās puses mākslas kolekcijas pārvietošanas no Krišjāņa Valdemāra ielas nama šeit darbu sāka mākslas muzejs Arsenāls.
VNĪ dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.