Šī gada tēma ir veltīta muižu virtuves dārziem. Dārziem ir bijusi liela nozīme virtuves kultūras attīstībā. Pārsvarā viss, kas ticis celts gan kungu, gan zemnieku galdā, ir bijis pašu audzēts.
No 1. līdz 3. jūlijam Latvijas Piļu un muižu asociācijas pilis un muižas īpaši gaidīs apmeklētājus, lai parādītu, pastāstītu, iepazīstinātu apmeklētājus ar muižu virtuves stāstiem.
"Vai zinājāt, ka muižu laikos esot bijis vienkāršs princips augļu, dārzeņu, garšvielu izmantošanai? Viss, kas aug uz leju, bijis kalpu galdam, bet kas uz augšu kungu galdam. Protams, ka laiki mainās, un bieži vien to, ko ēda kungi, gatavoja arī kalpi un strādnieki," stāsta Latvijas Piļu un muižu asociācijas izpilddirektors Armands Muižnieks.
Šogad Vēsturisko parku un dārzu dienās savu dalību pieteikušas Kazdangas pils un muižas parks, Jaunauces pils, Alūksnes Jaunā pils, Popes muiža, Vecauces muiža, Vilces muiža, Strazdes muiža, Padures muiža, Jaunmoku pils, Cesvaines pilsmuiža, Ārendoles muiža, Ungurmuiža, Durbes pils, Lielplatones muiža, Dobeles pils.
Vairāk informācija par konkrētiem objektiem katras vietas mājaslapā, Facebook vai www.pilis.lv.
Latvijas Piļu un muižu asociācija ir profesionāla biedrība. Tā dibināta 2000. gadā, un pašreiz apvieno 105 biedrus. Asociācijas galvenie mērķi ir veicināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu, piļu un muižu unikālo kultūras mantojuma vērtību un vides apzināšanu, izpēti, atjaunošanu, uzturēšanu, pielāgošanu izmantošanai, izmantošanu un attīstību; sekmēt tūrisma, kultūras un radošu industriju nozaru un ar tām saistītās infrastruktūras un pakalpojumu attīstību pilīs un muižās; paplašināt piļu un muižu pieejamību sabiedrībai; popularizēt kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstīt sabiedrības kultūras mantojuma apziņu un veicināt sabiedrības līdzdalību kultūras mantojuma aizsardzībā.