Dokumentālā filma ļauj skatītājiem ielūkoties Rundāles pils dārzā – cauri sezonām, tuvplānos un no putna lidojuma. Atklājas 18. gadsimta arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli sākotnējais dārza zīmējums, kas saglabāts un atjaunots, uzsverot alejas, bosketus, partera dobes, augu krāšņumu un rožu dārzu dažādos gadalaikos.
“Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa sekoja notikumiem Rundāles pils dārzā gada garumā – no vasaras pilnzieda līdz rudens dubļiem, ziemas baltumam un jaunai pavasara atmodai – gan mikroplānā, esot līdzās dīgstošām sēklām, gan makroplānā, tverot dārza kopskatu no putna lidojuma. Gluži kā dabā, arī filmā viens gadalaiks nemanāmi pāriet citā; stāsti par dārza kopšanu savijas ar stāstiem par tā vēsturi,” stāsta par filmu LTV režisore Linda Veinberga.
“Sākotnējā ideja bija parādīt skatītājiem šo brīnišķīgo baroka laikmeta pērli un ielūkoties tieši dārzā. Rožu ziedēšanas laikā – atklāt partera puķu dobju daudzveidību un baroka stila iezīmes, kā arī parādīt to, kas ikdienā paliek apslēpts. Jau sākumā man bija doma izveidot dārza portretu visos četros gadalaikos, izmantojot mikro un makro plānus – aplūkot to gan no putna lidojuma, gan no bites skata punkta. Un, protams, ar Rundāles pils ilggadējā direktora, mākslas vēsturnieka un gleznotāja Imanta Lancmaņa klātbūtni, jo tieši pateicoties viņa harismātiskajai personībai, tālredzībai, unikālajām spējām, neatlaidībai un zināšanām, vadot pils atjaunošanu gandrīz pusgadsimtu, Latvija šodien var lepoties ar Rundāles pils muzeja kompleksu. Tā kā līdz šim Latvijas Televīzijā par pils dārzu nebija veidots plašāks materiāls, šķita īstais brīdis pievērst uzmanību tieši tam,” stāsta idejas autore un LTV Kultūras redakcijas redaktore Anete Lesīte.
Filmas centrā ir bijušais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis un muzeja speciāliste Lauma Lancmane – brālis un māsa, kuru mūža darbs cieši saistīts ar pils un dārza atjaunošanu. Viņu stāsts izgaismo ilgstošo un sarežģīto ceļu līdz brīdim, kad Rundāles ansamblis atkal iemirdzas kā spoža baroka pērle.