Vasaras skolas un tās lekciju cikla mērķis ir rosināt feminisma un dzimtes studiju atziņu un pētniecības metožu iekļaušanu Latvijas atmiņu institūciju – muzeju un bibliotēku darbā un arhīvu un kolekciju pētniecībā. Publiskās programmas ietvaros ārvalstu un Latvijas kuratori un pētnieki iepazīstinās ar savu pieredzi, veidojot feministiskas un dzimtes tēmas iekļaujošas izstādes un pētījumus, strādājot ar muzeju krājumiem un apzinot institūciju un privātos mākslinieku arhīvus no dzimtes studiju skatpunkta. Lektori pievērsīsies arī feminisma un dzimtes studiju teorētiskajām atziņām, kas iedvesmojušas un bijušas noderīgas viņu darbā.
19. augusta programma notiks angļu valodā. Ar priekšlasījumiem uzstāsies: mākslas zinātniece un izstādes Gender Check. Femininity and Masculinity in the Art of Eastern Europe kuratore Bojana Pejiča (Berlīne/Belgrada); fotogrāfijas un foto arhīvu pētniece Agne Narušīte (Viļņa); Zentas Dzividzinskas fotoarhīva pētniece Līga Goldberga (Rīga) un māksliniece Sofija Tuna (Vīne); Igaunijas Laikmetīgās mākslas centra kuratore Marika Agu (Tallina); izstāžu Starp mums viss labi un Vēl neuzrakstītie stāsti: sieviešu mākslinieču arhīvi kuratore un līdzkuratore Andra Silapētere (Rīga).
20. augustā notiks Latvijas pētnieku un kuratoru lekcijas latviešu valodā. Kuratore Elita Ansone stāstīs par izstādes Tikai neraudi! Feministiskie skatījumi Latvijas mākslā (LNMM) izveides procesu; filozofs un kurators Igors Gubenko un kuratore Laura Brokāne iepazīstinās ar izstādes Iekāres vārdā! (LNMM) stratēģijām; pētniece Laine Kristberga stāstīs par dzimtes studiju aspektiem darbā ar performances mākslas dokumentācijām; kino zinātniece Inga Pērkone apskatīs kino mantojuma specifiku dzimtes studiju kontekstā; literatūras pētniece Zita Kārkla stāstīs par rakstnieču lomu Latvijas literatūras kanonā.
Vasaras skolas publisko programmu var apmeklēt bez maksas, piesakot savu dalību https://shorturl.at/wLNEk.
Izvērsta informācija par priekšlasījumu tēmām un lektoriem atrodama https://vasarasskola.lnb.lv/publiska-programma/