15 no šiem kūlas ugunsgrēkiem vēl tiek dzēsti, norādīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, piebilstot - tas nozīmē, ka līdz rītam tiks pārsniegts vakar reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits (179).
Daugavpilī pirmdienas pēcpusdienā kūlas ugunsgrēku dzēšanā bija iesaistītas visas četras autocisternas. Ja glābēju palīdzība būtu nepieciešama vēl kādam, uz to būtu nācies gaidīt, norāda VUGD.
VUGD skaidro, ka kūlas ugunsgrēki ir bīstami, jo to rezultātā nereti nodeg arī ēkas un īpašumi. Piemēram, sestdien Jēkabpilī, Lašu ielā, dega kūla divu hektāru platībā un no nodegšanas ugunsdzēsējiem izdevās nosargāt šķūni, kura siena aizdegās viena kvadrātmetrā platībā. Vēl sestdien Siguldā, Pīpeņu ielā, sausā zāle dega 5000 kvadrātmetru platībā un dega neapsaimniekota ēka 20 kvadrātmetru platībā, savukārt Olainē, Rīgas ielā, kūla dega viena hektāra platībā un garāža 20 kvadrātmetru platībā.
Tāpat VUGD atgādina, ka atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Tāpat atbilstoši kodeksam par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.
Savukārt saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Ugunsdrošības noteikumi zemes īpašniekiem (valdītājiem) jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šās prasības pārkāpšanu VUGD uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskām personām - no 280 līdz 1400 eiro.
papildināta visa ziņa