Lietas izmeklēšanai KNAB izveidota izmeklēšanas grupa. "Katru dienu tiek strādāts, un te tiešām ir nepieciešams kvalificētu, zinošu izmeklētāju darbs ikdienas, tāpēc arī mums, veicot rūpīgu atlasi, ir pieņemti darbā četri jauni izmeklētāji papildus pie esošiem, un tuvākajā laikā būs arī piektais," stāstīja Strīķe.
Pretēji iepriekš izskanējušajiem pieļāvumiem, Strīķe atteicās apstiprināt, ka drīzumā šo lietu vai kādu tās daļu varētu nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Izmeklētāja uzsvēra, ka nav iespējams prognozēt, kad šo lietu varētu nodot prokuratūrai.
"To lemj izmeklētājs, viņš lemj, vadoties no daudziem faktoriem. Es nevaru pašlaik atbildēt viņa vietā, bet tiklīdz izmeklētājs pieņems lēmumu par kādas daļas vai procesa virzīšanu uz prokuratūru, mēs, protams, paziņosim par to, bet pirms laika mēs nekad neesam nodarbojušies ar prognozēšanu," sacīja Strīķe.
Strīķe arī noraidīja Rīdzenes sarunu dalībnieku teikto, ka runājuši tikai par nākotnes plāniem un nekā noziedzīga tajā neesot. Viņa uzsvēra, ka "kriminālprocesu ierosināt var tikai tad, kad ir ziņas par faktiem par izdarītu noziedzīgu nodarījumu. Arī sankcijas kratīšanām tiesā var saņemt tikai tad, ja ir pietiekamas ziņas, ka ir izdarīts noziedzīgs nodarījums un konkrētās vietās var atrasties pierādījumi, tāpēc pilnīgi viennozīmīgi mums nerodas jautājums par to, vai tur ir iespējams vai nav noziegums".
Izskanējuši minējumi, ka ar "oligarhu lietu" esot saistīta arī nesenā bijušā iekšlietu iekšlietu ministra Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) aizturēšana.
Strīķe apliecināja, ka kriminālprocesā, kura ietvaros šobrīd apcietinājumā atrodas Jaundžeikars, iesaistīta arī kāda KNAB amatpersona, kura gan birojā vairs nestrādājot. "Es nenoliegšu, ka šajā kriminālprocesā figurē nu jau bijusī KNAB amatpersona. Mēs esam reaģējuši tiklīdz mums bija pietiekamas ziņas un fakti. Par iesaistītām personām, statusiem, pašlaik mēs neesam tiesīgi runāt, jo procesu virza prokurors," sacīja Strīķe.