Iepriekš pašvaldības, iedzīvotāji un Eiropas eksperti pauduši iebildumus, ka plānotā reforma noris steigā un ka reformas autori un īstenotāji neieklausās visu iesaistīto pušu paustajā nostājā. Otrdien Briselē, pie Eiropas Parlamenta ēkas, seši Jelgavas novada iedzīvotāji piketēs par Jelgavas pilsētas republikas nozīmes pilsētas saglabāšanu ATR ietvaros. Piketa koordinators jurists Edgars Lucis informēja žurnālistus, ka par piketa vietu izvēlēts Eiropas Parlaments, jo Eiropas Padomes eksperti aizvadītā mēneša vidū konstatēja demokrātijas pārkāpumus plānotajā ATR īstenošanā Latvijā. "Plānots, ka ceturtdien, 5. martā, Saeima izskatīs likumu otrajā lasījumā, kurā plāno lemt par Jelgavas kā republikas nozīmes pilsētas statusa likvidēšanu un abu novadu apvienošanu ar Jelgavas pilsētu," pauž Lucis un piebilst, ka sabiedrisko iniciatīvu platformā Manabalss.lv par Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada atstāšanu atsevišķi pašlaik ir savākts vairāk nekā 2000 balsu no nepieciešamajām 10 000 balsīm.
Pagaidām Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija ir atbalstījusi lielāko daļu no VARAM priekšlikumiem par jauno novadu teritorijām. Uz Dienas jautājumu, vai pašvaldību un iedzīvotāju protesti varētu ietekmēt Saeimas lēmumus attiecībā uz plānoto ATR, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (A/P) atbild, ka komisija klātienē ir uzklausījusi vairāk nekā 100 pašvaldības, kā arī izvērtējusi visu iesaistīto pušu argumentus un priekšlikumus, pirms virzīt esošo priekšlikumu par 39 pašvaldībām uz otro lasījumu Saeimā. Plešs uzsver, ka pašvaldībām būtu jāizprot, ka visi viņu iesniegtie priekšlikumi tika vērtēti kontekstā ar plānoto jauno administratīvo teritoriju modeli: "Uz visu ir jāraugās kopumā – kādā veidā katrs atsevišķais lēmums ietekmēs valsts attīstību kopumā nākotnē."
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 3. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
protests
>:-)
>:-)