Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Administratīvi teritoriālā reforma

No reformas ērtāk kļūs politiķiem

Par to, kā pārdalīta novada liktenis izgaismo aizkulišu politiskās un saimnieciskās shēmas, ar Inčukalna novada mēru Aivaru Nalivaiko (LZS) sarunājas Agnese Margēviča.

Bez attīstības centra arī citi

Kritērijs, kas prasa, lai novada teritorijā būtu valsts attīstības plānošanas dokumentos noteikts reģionālās vai nacionālās nozīmes attīstības centrs, ir viens no svarīgākajiem uz ilgtspējīgu, policentrisku valsts sociālekonomisko attīstību vērstajiem administratīvi teritoriālās reformas (ATR) kritērijiem, Skultes pagasta lietas spriedumā norādījusi Satversmes tiesa (ST).

Trapiņš: ST lēmums par Ikšķiles pievienošanu Ogres novadam jārespektē

Latvija ir tiesiska un demokrātiska valsts, un ikviens Satversmes tiesas (ST) lēmums ir jārespektē, komentējot tiesas spriedumu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) lietā, ar kuru Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam atzīta par atbilstošu Satversmei, aģentūrai LETA sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (LZP).

Izaicinājums – piepildīt ar saturu

Noteikt visas Latvijas teritorijā savulaik dzīvojošās mazākumtautības, nodrošināt obligātu latgaliešu rakstu valodas apgūšanu Latgales izglītības iestādēs un noteikt Rīgu kā vēsturisko zemi – tik dažādi ir Saeimas deputātu iesniegtie priekšlikumi Valsts prezidenta Egila Levita pērn rudenī iesniegtajam Latviešu vēsturisko zemju likumprojektam. Tas konceptuālu atbalstu parlamentā jau ir guvis, un Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, visticamāk, nākamnedēļ sāks vētīt 110 iesniegtos priekšlikumus. Komisijas vadītājs Juris Pūce (A/P) Dienai atzīst, ka diskusijas 2. lasījumā gaidāmas emocionālas un plašas.

Spriedums ATR lietā – visu vai neko

Ikšķiles un Limbažu novada apvienotā lieta, kas ir Satversmes tiesā pirmā izskatāmā administratīvi teritoriālās reformas (ATR) lieta, šonedēļ iegājusi finiša taisnē. 10. februārī vēl paredzētas tiesu debates, un pēc tām Satversmes tiesai (ST) spriedums jāsagatavo mēneša laikā. Lietu publiskā tiesas procesā sāka izskatīt 13. janvārī. Četru sēžu laikā uzklausīti pieteicēji, Saeimas pārstāvji, ekonomikas jomas eksperti un juristi, tostarp zvērināts advokāts, konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars. Viņš intervijā Dienai vērtē līdzšinējo tiesas procesu un iespējamos situācijas attīstības scenārijus.

Pūce: Novadu reformas izstrādes laikā visu pašvaldību viedoklis tika uzklausīts

Izstrādājot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu (ATR), pašvaldību vadītāju viedoklis tika uzklausīts, un ikvienai pašvaldībai bija iespēja argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, trešdien Satversmes tiesā (ST) sacīja Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vadītājs, bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide