J. Lāčplēsis norādīja, ka A. Elksniņš zaudējis daudzu deputātu un pilsētas iedzīvotāju vairākuma uzticību. Iesniegumu par mēra atbrīvošanu no amata bija parakstījuši astoņi domes deputāti. Pats A. Elksniņš uzskata, ka šāds pieprasījums par viņa atcelšanu ir kompliments, un norāda uz "neizdarībām pusotra gada griezumā", par kurām notiekot pārbaudes. Politiķis arī atgādināja, ka varas maiņa Daugavpilī notiek jau trešo reizi triju gadu laikā, un pauda, ka tikai ar jaunu, izglītotu cilvēku ienākšanu Daugavpils politiskajā dzīvē varētu izbeigt "vecās varas eksistenci". Viņš turpinās strādāt domē.
Deputāts, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks (Latgales partija) A. Elksniņa darba stilu apzīmēja kā "mobingu un morālo teroru". Viņš arī kritizēja nu jau bijušo mēru par dārgiem projektiem un lojalitātes trūkumu pret Daugavpili un Latvijas valsti, par piemēru minot, Latvijas simtgadei veltīta objekta idejas noraidīšanu ar ieganstu, ka simtgade, "paldies Dievam", esot pagājusi. A. Elksniņš neesot varējis atbildēt A. Brokam par Latvijas okupācijas fakta atzīšanu, piedalījies tā saucamās atbrīvošanas pasākumos un atbalstījis mūžīgās uguns uzturēšanu, ko A. Broks uzskata par ņirgāšanos par cilvēkiem, kuri šīs "atbrīvošanas" rezultātā izsūtīti uz Sibīriju. "Elksniņa kungs vēl ir pārāk jauns un ir sajaucis savu kā privātpersonas uzskatu paušanu ar valstsvīra uzskatu paušanu," izteicās A. Broks.
"Jautājums ir pavisam prasts un vienkāršs – ir komanda vai nav, un šobrīd liels skaits deputātu uzskata, ka komandas nav," līdzdalību mēra gāšanā skaidroja domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (Latgales partija).
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 12. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
pierijies? Laid nākamo
Latvju puika
Zane L