Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Iepirkumu procedūrās dēļ Talsu novadam var nākties atmaksāt vairāk nekā 2 miljonus eiro

Iespējamu pārkāpumu iepirkumu procedūrās dēļ Talsu novadam var nākties atmaksāt vairāk nekā 2 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Talsu novada pārstāve Inita Fedko.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), izskatot divu projektu iepirkumu procedūras, atklājusi iespējamus pārkāpumus, kas Talsu novadam var atsaukties ar finanšu korekcijām jeb finansējuma atmaksu.

Kā skaidroja Fedko, pārkāpumi saistīti ar projekta Stendes iela, Talsos pārbūve rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai un Publiskās infrastruktūras attīstība Talsos rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai, 2.kārta iepirkumu procedūrām.

Talsu novada pašvaldības iepirkumu komisijas ieskatā pārmetumi ir balstīti likumu normu interpretācijā.

CFLA informējusi pašvaldību, ka projekta Stendes iela, Talsos pārbūve rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai iepirkumā Talsu novada pašvaldība noslēgusi līgumu, neievērojot iepirkuma nolikumā noteikto. Pārkāpums saskatīts pretendenta pieredzes attiecināšanā, ietverot tajā arī apakšuzņēmēju pieredzi. Par minēto pārkāpumu CFLA lēmusi piemērot finanšu korekciju 25% apmērā no noslēgtās līguma summas, kas veido 291 840 eiro.

Fedko norādīja, ka Talsu novada pašvaldība 1.aprīlī lēmumu pārsūdzēja, sniedzot detalizētu iepirkumu komisijas skaidrojumu, bet CFLA no pieņemtā lēmuma neatkāpās.

Šo lēmumu Talsu novada pašvaldība pārsūdzēs Finanšu ministrijai, bet iesāktie darbi projektā tiks turpināti, sacīja pašvaldības pārstāve.

Iespējami pārkāpumi iepirkuma procedūrā tiek attiecināti arī uz projektu Publiskās infrastruktūras attīstība Stendē rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai. Arī šajā gadījumā iespējamais pārkāpums saskatīts pretendenta pieredzes attiecināšanā, ietverot tajā arī apakšuzņēmēju pieredzi, kā arī iespējamā interešu konfliktā. CFLA uzskata, ka ir piemērojama finanšu korekcija 100% apmērā, tas ir, 1 723 347 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli..

Kā skaidroja Fedko, Talsu novada pašvaldība ir vienojusies ar CFLA par tikšanos maija sākumā, lai kopīgi meklētu risinājumu, kā turpināt projektu un pabeigt iesāktos būvdarbus.

Pašvaldība mēģinās rast iespēju sakārtot ceļu, lai tas būtu satiksmei drošs, kamēr nav atrisināta radusies problēma projekta realizēšanā, piebilda pašvaldības pārstāve.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas