Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jelgavā sākta administratīvā lietvedība pret Covid-19 slimnieku par karantīnas neievērošanu

Pagājušajā nedēļā Jelgavā sākta administratīvā lietvedība par to, ka kāda ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 inficēta persona neuzturas karantīnas vietā, aģentūru LETA informēja Jelgavas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce.

Pēc viņas teiktā, ārkārtējās situācijas laikā pašvaldības policija strādā pastiprinātā režīmā. Policijas darbinieki katru dienu apseko pilsētas publiskās vietas, kur iespējama iedzīvotāju pulcēšanās, kā arī to personu dzīvesvietas, kurām apstiprināta inficēšanās ar Covid-19 vīrusu.

Pagājušajā nedēļā pašvaldības policijas ekipāžas 137 reizes apsekoja iedzīvotāju biežākās pulcēšanās vietas Jelgavā - izglītības iestāžu sporta laukumus, Jelgavas ledus halles skeitparku, parkus, skvērus, zupas virtuves. 

Tika apsekotas arī ar Covid-19 vīrusu inficētās personas to dzīvesvietās, vienā no gadījumiem konstatējot, ka ar Covid-19 inficētā persona mājās neatrodas. Par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība un materiāli pēc piekritības nosūtīti Veselības inspekcijai. Pārējās ar Covid-19 inficētās, apsekotās personas karantīnas noteikumu nav pārkāpušas. 

Policijas Operatīvās vadības nodaļā pagājušajā nedēļā saņemti 54 izsaukumi, no tiem 35 izsaukumi maija brīvdienās. Lielākā daļa bija ziņojumi no privātpersonām par personu pulcēšanās un distancēšanās noteikumu neievērošanu. Šādos gadījumos policisti dodas uz notikumu vietu, veic preventīvas pārrunas ar iedzīvotājiem, aicinot būt atbildīgiem un ievērot Ministru kabineta rīkojumu "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Nedēļas nogalē saņemta informācija par jauniešu pulcēšanos, vairāk nekā divām personām vienuviet un divu metru distances neievērošanu. Patruļpolicijas ekipāžai ierodoties notikuma vietā, konstatēta trīs jauniešu kompānija, kas neievēroja divu metru distancēšanās noteikumus. Visiem trīs 18 gadus vecajiem jauniešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli, uzliekot naudas sodu 50 eiro apmērā katram.

Pašvaldības policija ik dienu patrulē Jelgavā, pārraidot skaļrunī aicinājumu par pulcēšanās un distances ierobežojumu ievērošanu, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem. 

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz 2000 eiro, juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Top komentāri

Vajag pagarināt ārkārtas stāvokli
V
ieviest vēl stingrākus ierobežojumus, uzlikt vēl augstākus Ģirģensodus un sodīt vēl vairāk cilvēku. Tā, lai ekonomika pilnībā nosēžas uz grunts.
2018.g. miruši 28,8 tūkstoši
2
Saskaņā ar CSP datiem, 2018 gadā, kad C-19 vēl nemaz nebija uzradies, Latvijā mirušo skaits bija 28,8 tūkstoši cilvēku. Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā miruši vairāk kā 7 tūkstoši cilvēku. Dažiem no viņiem tika konstatēta C-19 klātbūtne. Vai C-19 bija patiesais nāves iemesls, un, vai šie cilvēki šogad nebūtu miruši no vecuma un iepriekš iegūtajā kaitēm - par to statistika klusē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas