Abu minēto pilsētu vadītāju reakcija uz šo apskatu atšķiras – Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (Saskaņa) izlīdzējās ar lakonisku komentāru īsziņā, savukārt Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (Saskaņa) neslēpa savu neapmierinātību ar pētnieku secinājumiem.
APPC komunikācijas un projektu koordinatore Ieva Dzelme-Romanovska Dienai skaidro, ka tas uzskatāms par turpinājumu 2017. gadā veiktajam pētījumam Latvijas reģioni un ārpolitika: Krievijas faktora izpēte, secinot, ka Latgale ir pētāma dziļāk. Tomēr tas nav saucams par pētījumu, bet analītisku apskatu. Jauno dokumentu APPC nav nosūtījis konkrētajām pašvaldībām, taču tas ir pieejams centra mājaslapā. "Gribētos, lai to ņemtu vērā un reaģētu normatīvo aktu veidā," saka Dzelme-Romanovska, atzīstot arī, ka abām pašvaldībām APPC secinājumi diez vai patiks. Apskata autori ir Ainārs Lerhis, Gatis Bērziņš, Austris Keišs un Arnis Latišenko.
Ir vai nav politika
Trīs apskata nodaļās sniegts ieskats tajos Krievijas rīcībpolitikas jautājumos, kas skar ārējo sadarbību ar citu valstu reģioniem, analizēts, kā Krievijas īstenotās darbības atspoguļojas Daugavpils un Rēzeknes gadījumos un kā šīs pašvaldības reaģē uz Krievijas iniciatīvām.
Krievijas ārpolitikas kultūras un humanitārās sadarbības aspekti ir noteikti dokumentā Krievijas Federācijas politikas galvenie virzieni starptautiskās kultūras un humanitārās sadarbības sfērā. Tajā izcelta kultūras un humanitārā sadarbība kā integrēti Krievijas ārpolitikas elementi, to izmantojot gan ekonomisko interešu virzīšanai, gan arī Krievijas starptautiskās autoritātes nostiprināšanai, kā arī krievu valodas un kultūras pozīciju stiprināšanai.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 25. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Gunārs
Kas Latvijā notiek?
Pietiek!