"Pirmajā vilnī" 75 devas paredzētas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem un 100 devas slimnīcas darbiniekiem. Pirmajās trīs dienās vakcīnu saņems 55 cilvēki. Vakcinēšana šodien sākta ar NMPD speciālistiem.
Slimnīcā pauda, ka, gatavojoties vakcinēšanās procesam, sagatavots rīkojums, saskaņā ar kuru medicīnas darbiniekiem sniedza informāciju par vakcīnu, lai apzinātu medicīnas darbinieku skaitu, kuri vēlas vakcinēties. Slimnīcā joprojām noris aptauja par vakcinēšanos, un līdz šim vēlmi vakcinēties izteikuši vien 10% darbinieku.
Semjonovs atzina, ka pirms tam atsaucība bijusi vēl zemāka, taču arī izteica cerību, ka par labu vakcīnai lems vairāk kolēģu. "Izplatām ražotāja sagatavotos materiālus, skaidrojam, ka tā ir iespēja, kas jāizmanto," atzina iestādes vadītājs.
Semjonovs uzsvēra, ka lēmums par vakcinēšanu katram darbiniekam ir jāpieņem personīgi, vispusīgi izvērtējot situāciju un savu veselības stāvokli. Slimnīcā pauda, ka vakcīna nav panaceja un tā uzreiz neapturēs infekciju, bet vakcinācija spēs uzlabot situāciju kopumā, ja tiks ievērotas arī citas prasības - sejas aizsargmaskas lietošana, distancēšanās un sanitāro prasību izpilde.
Viņš klāstīja, ka vakcinēšanas process pašlaik noris pēc plāna un ar problēmām darbinieki nav saskārušies. Vienlaikus Semjonovs atzina, ka kādam arī varētu parādīties blakusparādības pēc potes saņemšanas, taču šodien par tādām ziņots nav. Darbinieki informēti, ka uz potes saņemšanu jāierodas noteiktā laikā un jāievēro distancēšanās.
Kā informējusi Zāļu valsts aģentūra, tāpat kā ikvienas zāles, arī Covid-19 vakcīnas vispirms tiek pārbaudītas laboratoriski, proti, farmaceitiskās kvalitātes pētījumos, izmantojot laboratoriskus testus, kā arī izpētē ar dzīvniekiem. Pēc tam vakcīnas tiek pārbaudītas, ievadot brīvprātīgiem cilvēkiem klīnisku pētījumu laikā. Šīs pārbaudes palīdz gūt apstiprinājumu par vakcīnu drošumu un iedarbīgumu, proti, aizsardzības veidošanos pret infekciju.
LETA jau ziņoja, ka desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos šodien sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19.
Pirmās farmācijas uzņēmuma Pfizer un BioNTech ražotās vakcīnas Comirnaty Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26.decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.
Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 Pfizer un BioNTech ražoto vakcīnu Comirnaty devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.
Nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu. Tāpat janvāra beigās ražotāji plāno Moderna un AstraZeneca izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.
papildināta visa ziņa