Ņemot vērā Saeimas sadrumstalotību, ir jāatrod neitrāls līdzsvara piedāvātājs, kura lomu varētu uzņemties 13.Saeimā vismazāk pārstāvētā politiskā spēka pārstāvis. Viņš varētu rēķināties, ka saņems mazāku greizsirdību no plašāk pārstāvētu politisko spēku puses, līdz ar to varētu būt reālākas izredzes izveidot funkcionējošu valdību.
Tomēr, ja arī Kariņam tas neizdotos, turpināsies citu politisko kandidātu meklējumi un, iespējams, arī ārpus partijām.
Skaidrs, ka arī Kariņam kā sarunu vedējam nebūs vienkārši rast kompromisu ar visiem sarunu partneriem, jo vienmēr "var atrast kādu uti", tomēr mērķis par koalīciju bez Saskaņas sakrīt ar vairāku politisko spēku redzējumu.
Tāpat Dzintars uzsvēra, ka ar jaunas valdības izveidi nedrīkst kavēties, lai Saeima neturpinātu dažādu valsts budžetam dārgu balsojumu virkne, piemēram, lēmums pagaidām nevirzīt grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, atstājot šo jautājumu jaunās valdības ziņā.
Savukārt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica, ka JKP atbalstīs Kariņa centienus izveidot valdību, taču turpinās uzsvērt,ka stabila koalīcija iespējama arī bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līdzdalības, savukārt KPV rindās par šaubīgu sauc Aldi Gobzemu.
Pēc Strīķes teiktā, ZZS "ar visiem Trukšņiem, nepiepildāmiem valdības solījumiem, ar visu savu vēsturi, rīcību un līgumu ar [Ventspils mēru Aivaru] Lembergu simbolizē un iemieso korupciju, kuru mēs nekādi negribam pārcelt uz nākamo valdību".
Savukārt par sastrādāšanos ar KPV LV viņa teica, ka viņu vienīgais šaubīgais politiķis varētu būt Gobzems, kurš arī valdības izveides centienos izpildīja savu nevis visas KPV LV redzējumu. JKP ar KPV LV esot laba sadarbība Saeimas Juridiskajā komisijā un citās.
Jautājums visiem
Raivis Dzintars
edvins