Premjers norādīja, ka īstais strīds vai diskusija nav par bērnu brīvpusdienu izmaksu dalīšanu starp valsti un pašvaldībām. Jautājums ir plašāks, - kādā veidā valstij nākotnē organizēt sociālās palīdzības sniegšanu, jo līdz šim tas esot darīts "plakani" jeb sniedzot palīdzību gan turīgām, gan mazāk turīgākām ģimenēm, pauda valdības vadītājs.
Viņš skaidroja, ka piesaka diskusiju, kas Saeimā vēl nav apspriesta, proti, ka nākotnē sociālo pabalstu varētu sniegt tām ģimenēm, kam tas ir nepieciešams, atsakoties no to maksāšanas tiem, kam tas nav nepieciešams. Kariņš norādīja, ka tā būtu līdzīga pieeja kā opozīcijas deputātu piesauktajās Ziemeļvalstīs, kur palīdzība netiekot sniegta visiem vienādi, bet gan tam, kam tas ir visvairāk vajadzīgs.
Premjers norādīja, ka ir ļoti labi, ka opozīcija debatēs aktualizē jautājumu par to, kā uzlabot pabalstu sistēmu.
Kā ziņots, Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas tostarp paredz pienākumu pašvaldībām solidārā apmērā piedalīties skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.
Pēc tam, kad Saeimas vairākums pieņēma lēmumu vēl vairāk saīsināt debašu laiku par nākamā gada budžeta likumprojektiem, parlamenta opozīcijas pameta sēžu zāli un vairs nepiedalījās budžeta izskatīšanā.
Saeimā otro dienu norisinājās lemšana par 2020.gada budžetu pavadošajiem likumprojektiem. Parlamenta sēde trešdien ilga 14 stundas, ieskaitot pārtraukumus, un ceturtdienas sēde ilga vairāk nekā desmit stundas.
Taupīt iespējams arī Saeimā
Dusmas
Velosipēds,Kariņ,nav jāizgudro!