Prezidija lēmumu neatbalstīja Saeimas sekretārs, parlamenta deputāts Andrejs Klementjevs (S).
Saeimas Prezidijs maija sākumā nolēma Valsts prezidenta ievēlēšanai paredzēto Saeimas sēdi sasaukt 29.maijā. Tomēr tika saņemts 34 opozīcijas deputātu iesniegums rīkot prezidenta vēlēšanas 5.jūnijā, atstājot vairāk laika diskusijām ar kandidātiem. Vēlāk tika saņemts arī 45 koalīcijas parlamentāriešu iesniegums, kurā rosināts izraudzīties prezidentu 29.maijā. Pēc diskusijām Saeimas Prezidijs un Frakciju padome nolēma vēlēšanu datumu nemainīt. Opozīcijas pārstāvji norādīja, ka viņu iesniegums par sēdes rīkošanu tika iesniegts agrāk, tāpēc tas bija jāskata pirmais. Viņi vērsa uzmanību uz Satversmē noteikto, ka 34 deputātiem ir tiesības rosināt sasaukt parlamenta sēdi. Skaidrojot šodienas Prezidija lēmumu, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) pauda, ka secībai, kādā ir saņemti dažādi iesniegumi ar vismaz 34 deputātu parakstiem, neesot izšķirošas nozīmes, ja sēdes rosinātas par vienu un to pašu jautājumu.
29.maijā sasaucot sēdi par Valsts prezidenta vēlēšanas, Prezidijs jau pēc būtības ir ievērojis trešdaļas deputātu tiesības rosināt sēdes rīkošanu, izrietēja no Mūrnieces teiktā.
Saeimas priekšsēdētāja arī norādīja, ka 29.maija sēdē piedalījušies arī deputāti, kuri bija parakstījušies par 5.jūnija sēdes sasaukšanu. Līdz ar to esot secināms, ka šie parlamentārieši 29.maija sēdi atzina par sasauktu atbilstoši Satversmei un Saeimas kārtības rullim.
Viņa arī piebilda, ka tagad šādas sēdes sasaukšana, kuras darba kārtībā būtu Valsts prezidenta vēlēšanas, nonāktu pretrunā ar Satversmi, jo nav iestājies neviens no valsts pamatlikumā paredzētajiem apstākļiem Valsts prezidenta ārkārtas vēlēšanu rīkošanai.
Mūrniece akcentēja, ka Saeimas darbībai jābūt jēgpilnai, tāpēc arī 5.jūnijā nav iespējams sasaukt parlamenta sēdi ar minēto darba kārtību, jo tā jau ir izpildīta.
Mūrniece akcentēja, ka Prezidijam, pieņemot lēmumu, jāņem vērā tiesību sistēmas vienotība un racionālu normu piemērošana.
Pirms Prezidija sēdes notika Frakciju padomes un Prezidija kopsēde, kurā savu viedokli pauda arī opozīcijas pārstāvji.
precizēta 2.rindkopa
Mazākuma tiesību mērķis