VARAM portālu Diena.lv informēja, ka ministrijas ieskatā
"domes pārkāpumi ir sasnieguši "kritisko masu"", tāpēc, lai nodrošinātu domes darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām, tā jāatlaiž.
VARAM precizēto Likumprojektu sanāksmē atbalstīja Tieslietu ministrija, Valsts kanceleja un Pārresoru koordinācijas centrs.
Likumprojektu nesaskaņoja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), uzskatot, ka tajā nav ietverts domes atlaišanas pamatojums un Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), kā argumentu minot, ka Likumprojekta anotācijā nav informācijas, kas apstiprinātu un pierādītu šāda pārkāpuma esamību.
TM apgalvoja, ka RD darbībā ir konstatēti sistemātiski pārkāpumi, turklāt LPS un LLPA viedoklis neesot "uzskatāms par objektīvu, jo finansējuma avots ir Rīgas dome". LLPA no RD saņem 19 tūkstošus eiro gadā, savukārt LPS – 71 tūkstoti eiro gadā.
Sanāksmē vienošanos par likumprojekta pašreizējo redakciju neizdevās panākt, jo LPS un LLPA joprojām nepiekrīt nedz tam, ka Rīgas domes darbība ir nelikumīga un neatbilstoša vietējās sabiedrības interesēm, nedz tam, ka pārkāpumi attiecīgi konstatēti un dokumentēti likumprojekta anotācijā.
VARAM plāno likumprojektā veikt precizējumus un iesniegt to skatīšanai Ministru kabinetā nākampirmdien, 21. janvārī.
Jau vēstīts, ka Gerhards likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu skatīšanai valdībā iesniedza pērn 17. decembrī, taču valdība to neizskatīja. Toreiz Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka šim likumprojektam nepieciešams juridisks izvērtējums, lai saprastu, cik tas ir tiesisks un kādas sekas varētu radīt.
Juristu ieskatā visas domes atlaišanai neesot pamatojuma, taču Gerhardam esot tiesības atstādināt Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa). Gerhards uzsvēra, ka Ušakova atstādināšana nav viņa dienaskārtībā - viņa mērķis ir virzīt likumprojektu par visas domes atlaišanu.
Dens
Labais
Varbūt