Pabriks aģentūrai LETA apliecināja, ka līdz ar Saeimas deputāta amatu ieņemšanu viņš atstās eiroparlamentārieša amatu saskaņā ar likuma nosacījumiem. Saeimas vēlēšanu likums paredz, ka parlamentā ievēlēts EP deputāts zaudē eiroparlamentārieša statusu ar Saeimas deputāta svinīgā solījuma nodošanas brīdi.
Par EP deputāta statusa zaudēšanu Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) triju darbdienu laikā paziņo EP.
Pabriks EP vēlēšanās startēja no Vienotības saraksta. Nākamais, kurš var pretendēt uz vietu EP, ir Ojārs Ēriks Kalniņš (Vienotība). Viņš gan arī ir ievēlēts Saeimā, un aģentūrai LETA apliecināja, ka EP deputāta mandātu neplāno uzņemties, bet strādās Latvijas parlamentā.
Pēc Kalniņa uz vietu EP varētu pretendēt pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība). Viņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka šis jautājums ir priekšlaicīgs, jo vispirms tiks apstiprināts jauns Saeimas sastāvs, kas notiks 6.novembrī. Tātad ir vismaz mēnesis laika, kā arī pašlaik jārisina būtiski jautājumi par valdības izveidi, viņš norādīja.
Šadurskis uzsvēra, ka Jaunā Vienotība ar potenciālajiem partneriem diskutēs par darbiem, ko varētu paveikt jaunā valdība. Starp prioritātēm ir eiroatlantiskā kursa saglabāšana, atbildīga sociālā politika, reģionālās reformas īstenošana un ilgtspējīga sabiedrības attīstība, tostarp izglītības reformas.
Šadurskis pašlaik nav ievēlēts 13.Saeimā, paliekot uzreiz "aiz svītras" Rīgas vēlēšanu apgabalā.
Ass
ērce
jautri