Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Saeimas komisija atbalsta Vējoņa iniciatīvu par nepilsoņu bērniem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien izskatīšanai otrajā lasījumā atbalstīja bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iepriekš parlamentā iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2020.gada.

Par grozījumiem Saeimai vēl būs jābalso otrajā un trešajā lasījumā.

Komisija šodien arī atbalstīja ar šo regulējumu saistītu kārtību, kādā Latvijas pilsonība būs piešķirama, ja bērns būs dzimis ārpus Latvijas vai viens no vecākiem ir citas valsts pilsonis.

Vējoņa iniciatīva paredz vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2020.gada 1.janvāra. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

Likumprojekts paredz par Latvijas pilsoņiem atzīt pēc 2020.gada 1.janvāra dzimušos bērnus, kuriem saskaņā ar likuma Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības attiecīgo normu būtu tiesības uz nepilsoņa statusu. Bērns tiktu atzīts par Latvijas pilsoni, ja vien bērna vecāki nebūtu vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu bērnam un bērns nebūtu citas valsts pilsonis.

Priekšlikums ir līdzīgs Vējoņa iepriekš 12.Saeimā virzītajai iniciatīvai, precizējot tās pamatojumu. Bijušais Valsts prezidents iepriekš skaidroja, ka iniciatīvu iesniedz atkārtoti, ar cerību, ka jaunais parlaments domās citādi, uzsverot, ka ir jāpieliek punkts šim jautājumam.

"Turpināt to, ka valstī ir šāda nepilsoņu institūcija, nav pareizi, un kādā brīdī tam ir jāpieliek punkts. Bērniem, kas piedzimst Latvijā, jākļūst par Latvijas pilsoņiem. Ja vecāki tomēr vēlētos atteikties no Latvijas pilsonības, tad lai viņi raksta iesniegumu un izvēlas to valsti, kuras pilsonību viņi tiešām vēlas," pērn minēja Vējonis.

12.Saeima pērn septembrī noraidīja Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

 

Top komentāri

ļuļa
ļ
valsts nodevēji. jau tagad visi šie cilvēki var dabūt pilsonību, pietiek ar vecāku iesniegumu. un tie, kas to nevēlas, nav jāapgrūtina, uzbāžoties viņiem ar latvijas pasi. vienīgais, ko mēs dabūsim, ir milzīgs daudzums latvijai nelojālu vēlētāju. nobalsos kā krimā, ko tad visi šitie pilsonības pakaļsviedēji teiks?
Nikolajs
N
Vai tad Vējonis sāk rēķināt, ka saskanieši paliek par maz? Skaidrs, ka tie visi nāks par labu tikai krievu partijām !!! Vai tas ir apzināti Vējoņa kungs?
tādi esam
t
Tad nu redzēsim jau nākošos priekšlikumus. Budžeta apstiprināšana vēl priekšā, sāksies andele starp partijām, lai paplašinātu šo loku.Tagad jau Pavļuts un Pūce paziņojuši, ka pilsonība automātiski jādod visiem līdz 15 gadiem. Gobzems, Liepiņa u.c. Saskaņas atbalstītāji, ka jāpiešķir visiem, kas dzimuši pēc neatkarības atjaunošanas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas