"Tā situācija ir absolūti adekvāta tam, kāds ir Saeimas reitings. Saeima ir tas starpnieks starp tautu - nevis tikai simts cilvēkiem, ko daži sauc par tautu, bet starp tautu kopumā, starp Latvijas tautu - un prezidenta institūciju. Un ja Saeimai būtu, piemēram, 50 vai pat 60 procentu reitings, es domāju, varbūt kāds paprotestētu, bet nebūtu tāda kopēja negatīva noskaņojuma," minēja deputāts.
Turpretī, ja reitings ir zems, tas atstāj nospiedumu arī uz parlamenta lēmumiem.
"Un te ir jāsaprot - tas Saeimas prestižs neveidojas vienā dienā, viņš ir ilgā laikā devalvējies," uzsvēra E.Zalāns. Viņš gan atzina, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība) daudz darījusi, lai uzlabotu parlamenta prestižu, tomēr tas saistāms arī ar valdības darbu, jo cilvēki to nešķiro.
"Un ja cilvēki no valdības neredz labus darba rezultātus, tad tas kopējais noskaņojums - kāpēc, lai viņš būtu labāks?" minēja opozīcijas pārstāvis.
Savukārt Saskaņas centra pārstāvis Andrejs Klementjevs atgādināja, ka pirms četriem gadiem, sagaidot pēc ievēlēšanas pašreizējo prezidentu Valdi Zatleru, pie Saeimas pulcējās krietni vairāk cilvēku, nekā patlaban, sagaidot Andri Bērziņu. Tomēr V.Zatleram šajā laikā izdevās pierādīt sevi.
Jau vēstīts, ka V.Zatlers prezidenta amatu pildīs vēl līdz 7.jūlijam, bet 8.jūlijā viņa vietā stāsies jaunievēlētais prezidents A.Bērziņš.
Visu prezidenta vēlēšanu laiku pie parlamenta ēkas ceturtdien pulcējās protestētāji, kuri pauda atbalstu V.Zatleram, bet A.Bērziņu pēc ievēlēšanas sagaidīja ar noraidījuma saucieniem un svilpieniem.