Otrdien, 17.martā, RNP pārstāvji tiksies ar Rīgas mēru, kur "atskaitīsies" par situāciju ar namiem Buru ielā 9 un pārrunās situāciju par citām apdraudētām dzīvojamām mājām Rīgā, informēja Ušakovs.
Tikmēr, jautāts, vai pēc notikušās avārijas Buru ielā 9 netiek plānota, piemēram, dienesta pārbaude RNP, mērs sacīja, ka tam nesaskata nepieciešamību.
Kā ziņots, Ušakovs intervijā Latvijas Radio raidījumam Krustpunktā atzina, ka RNP ir daļēji atbildīgs par namā Buru ielā 9 notikušo avāriju.
Tāpat viņš norādīja, ka Rīgā šādu namu ar neapmierinošu tehnisko stāvokli nav mazums. Bieži iedzīvotāji nevēloties atvēlēt līdzekļus nepieciešamajiem remontdarbiem, vienojoties par to veikšanu ar apsaimniekotāju RNP.
Kā ziņots, RNP piesaistīta neatkarīga būveksperta pilns atzinums par iebrukušo ēku Buru ielā 9, kā arī par blakusesošo ēku gaidāms šo piektdien, 13.martā, aģentūrai LETA pastāstīja RNP pārstāve Santa Vaļuma.
Tikmēr pašlaik zināms, ka mājas atjaunošana, ja tā lems tās iemītnieku kopsapulcē, izmaksās ļoti dārgi, tādēļ, pašvaldībai vienojoties ar iedzīvotājiem, māja, iespējams, būs jānojauc.
Pirmdien, 16.martā, tiks sasaukta ārkārtas sapulce, kurā piedalīsies RNP pārstāvji, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta darbinieki, kas pārstāvēs mājas neprivatizēto dzīvokļu intereses, kā arī mājas privatizēto dzīvokļu īpašnieki. Sapulcē tiks lemts par RNP rīcību ēkas jautājumā turpmāk.
Jau ziņots, ka 7.martā ap plkst.23 Rīgā, Buru ielā, sabrukusi kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī bojāta mājas ārsiena. Pēc RNP pārstāvju teiktā, ēkas gala siena pie pamatiem ir nosēdusies un noliekusies uz blakusesošās mājas pusi. Šāda situācija, iespējams, izveidojusies gruntsūdeņu dēļ, kurus vēl nesen RNP atsūknējis no mājas pagraba. Vaļuma stāstīja, ka izmaksu dēļ mājas iedzīvotāji nav vēlējušies ievietot pagrabā atsūknēšanas iekārtu, kas gruntsūdeņus likvidētu, tiklīdz tie parādās.
Ūdens krājas arī Buru ielas 9.nama otrajā korpusā, kas ir pastāvīga dzīvojamā ēka pretī pussabrukušajam namam, novēroja aģentūra LETA.
Ziņots arī, ka Torņakalnā brūkošās divstāvu dzīvojamās mājas Buru ielā 9 iedzīvotāji RNP ir parādā teju 23 000 eiro par ēkas apsaimniekošanu, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Vaļuma. Viņa informēja, ka mājas iedzīvotāji savulaik atteikušies no finansējuma uzkrājuma veidošanas ēkas apsaimniekošanai, tādēļ būvē nav veikti nepieciešamie remontdarbi. Vaļuma skaidroja, ka iedzīvotāji atteikušies no uzkrājuma veidošanas un lūguši RNP izņemt šo pozīciju no mājas uzturēšanas tāmes. Tāpat pašlaik esot apmēram piecas aktīvas tiesvedības par parādu piedziņu no mājas iedzīvotājiem.