Plkst.12 no muzeja galvenajiem vārtiem sāksies masku gājiens folkloras kopas "Milzkalnieki" vadībā. Kurzemes sētā būs danči un rotaļas, manteļskurstenī taps karsta zālīšu tēja, būs arī radošā masku darbnīca bērniem un senās koka spēles amatnieka Aldoņa Baldiņa vadībā.
Plkst.13.30 masku gājiens turpināsies uz Vidzemes sētu, kur būs iespēja dancot un rotaļāties kopā ar folkloras kopu "Rija". Te gatavos arī našķus kopā ar Ikšķiles Brīvās skolas audzēkņiem un pavāru Endiju Bērziņu. Slietenī cienās ar gaiļa zupu un "Mārtiņa beķerejas" sarūpētiem pīrādziņiem. Plkst.15 muzikālu priekšnesumu sniegs Ādažu folkloras kopa "Saulgrieži". Pie Vidzemes sētas visa pasākuma garumā būs iespēja izvizināties zirga mugurā.
Plkst.12.30 Priedes kroga galā ar dziesmām priecēs "Mārtiņkoris", bet visas dienas garumā interesentiem būs pieejams īpašais tupeņu godu piedāvājums no Priedes kroga - visdažādākie kartupeļu ēdieni.
Muzeja pārstāve aicina visus tērpties maskās un padarīt mārtiņbērnu gājienu vēl krāšņāku.
Senajā latviešu gadskārtā Mārtiņi ir saimnieciskā gada noslēgums un ziemas sākuma diena. Lai izpelnītos Mārtiņa labvēlību, tam kauj gaili, arī vistu. Gaiļa kaušana sekmē zirgu labklājību, bet vistas kaušana - govju labklājību.
Iedami no sētas uz sētu, mārtiņbērni nes svētību un tāpēc ir laipni gaidīti katrā mājā. Katrā sēta tie ierodas dziedādami, dejodami, iet rotaļās.