Laika ziņas
Šodien
Apmācies

CVK noraida visas sūdzības par Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem

Centrālās vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien nolēma noraidīt visas iesniegtās sūdzības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apkopošanu un neatcelt vēlēšanu rezultātus gan atsevišķajos iecirkņos, gan galvaspilsētā kopumā.

Kā aģentūrai LETA teica CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, galvenais arguments, kādēļ CVK noraidīja visas iesniegtās sūdzības, bija tas, ka CVK pilnvaras nav tik plašas, lai noskaidrotu, kāds ir 627 neapzīmogoto un līdz ar to vēlēšanu rezultātos neieskaitīto aplokšņu saturs.

Ja sākotnēji vēlēšanu organizēšanas procedūrā tika pieļautas kļūdas un vēlētājiem tika iedotas neapzīmogotas aploksnes, tad otrajā procedūras daļā viss notika pareizi un precīzi, piebilda Bērziņa.

Vēlēšanu likums nosaka, ka neapzīmogotās vēstules, kas atrastas vēlēšanu urnā, ir noraidāmas, un tas tika ievērots, uzsvēra Bērziņa.

CVK locekļi kopumā bija vienisprātis, ka CVK nav piemērotākā iestāde, kas var šādus strīdus un sūdzības izskatīt, attiecīgi plašāku vērtējumu var dot tiesa, piebilda Bērziņa.

CVK šodien izskatīja saņemtos iesniegumus par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem. CVK bija saņemti četru kandidātu sarakstu - partijas Jaunā saskaņa, partijas Saskaņa, Latvijas Krievu savienības un partijas Alternative - pārstāvju iesniegumi par vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu.

Jaunā saskaņa savā iesniegumā lūdza atcelt gan Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, gan arī Rīgas pilsētas 97. un 144. vēlēšanu iecirkņu rezultātus. Šajos iecirkņos balsu skaitīšanas laikā vēlēšanu kastēs tika konstatētas kopumā 627 vēlēšanu aploksnes bez iecirkņa zīmoga, kuras atbilstoši vēlēšanu likumā un CVK instrukcijā noteiktajam ir uzskatāmas par nederīgām un nav pieskaitītas kopējam vēlēšanu rezultātam.

Turklāt astoņiem cilvēkiem neesot dota iespēja nobalsot mājās, jo pie viņiem neieradās vēlēšanu komisijas pārstāvji.

JS pārstāvis Jānis Kuzins CVK sēdē uzsvēra, ka fiksēti tikai tie gadījumi, kad cilvēki iesniedza sūdzību. Viņš pieļāva, ka bija vēl vairāk balsstiesīgo, kuriem netika dota iespēja nobalsot.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Jaunā saskaņa lūdza izsludināt jaunas vēlēšanas šajos iecirkņos un pārskaitīt balsis visos Rīgas vēlēšanu iecirkņos, kā arī vērtēt apstākli, ka nav apkalpoti visi vēlētāji, kuri bija pieteikuši balsošanu savā atrašanās vietā. Jaunā saskaņa arī aicināja izsludināt jaunas ārkārtas vēlēšanas Rīgā.

Latvijas Krievu savienība lūdza CVK nodrošināt balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas 97. un 144.vēlēšanu iecirknī, atzīstot šajos iecirkņos vēlēšanu kastēs atrastās neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes par derīgām.

Savukārt sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa deputātu kandidāti Antons Klindžāns un Vladimirs Frolovs lūdza rīkot atkārtotu balsošanu Rīgas pilsētas 97. un 144.vēlēšanu iecirknī.

Politiskā partija Alternative lūdza atcelt Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu un pieņemt lēmumu par atkārtotu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu.

Kuzins pēc CVK lēmuma paziņošanas aģentūrai LETA teica, ka ir nolēmis iesniegt prasību tiesā. Turklāt, ja arī tiesa to noraidīs, viņš vērsīšoties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Arī pārējo sūdzību iesniedzēji aģentūrai LETA apstiprināja, ka noteikti pārsūdzēs CVK lēmumu tiesā.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa aģentūrai LETA teica, - ja kāds nolems apstrīdēt CVK lēmumus tiesā, jaunievēlētā dome nevarēs sākt darbu, kamēr nebūs attiecīgais tiesas lēmums. CVK lēmumus var apstrīdēt triju darba dienu laikā, iesniedzot pieteikumu Administratīvajā apgabaltiesā. Apgabaltiesai lēmums jāpieņem septiņu dienu laikā no pieteikuma saņemšanas - tas būs galīgs un nav apstrīdams.

(papildināta visa ziņa)

Top komentāri

Migelito
M
cuukas dabuja ar pletni pa savu utaino prnu?
Kūma
K
Foto pārliecinošs- neno nezinu, neko nesaprotu, bet viss ir pilnīgā kārtība un netarucējiem manu dzīvi sadomājuši te kaut kādi sūdzēties? Ja rakstīt prot, tas vēl nenozīmē, ka citi prot lasīt. Viss bija ideālā kārtībā un durvis ir ciet... bezkompromisa tiesiskumā
edvins
e
Kur ir problēmas? Ar otrās klases matemātiku ir problēmas? Ja neapzīmogoto aplokšņu skaits ir zināms un nobalsojošo skaits arī ir zināms, tad no viena cipara atņemiet otro ciparu. Ja būs sakritība, tad viss kārtībā! Tātad neviens nav viltus iebāzis tādu kaudzi aplokšņu! Un ja personāls stāv blakus urnai un skatās uz pirkstiem kādas tad vēl problēmas. Tikai kāds tantuks aizmirsa uzspiest zīmogu! Problēma var būt tikai viena - cilvēki nezin otrās klases matemātiku un kā var Rīgas domi vadīt tik neattapīgi cilvēki? Par kādiem analfabētiķiem cilvēki ir balsojuši?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saeima pieņem 2021. gada valsts budžetu(23)

Saeima trešdien galīgajā lasījumā pieņēma 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas