Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā, minētajā laika posmā ir palielinājies slimības prombūtnē esošo pedagogu skaits, bet tas nav saistīts ar darba attiecību pārtraukšanu.
Vienlaikus IZM apgalvoja, ka nepieciešamais atbalsts skolām un pedagogiem tiek sniegts, kā arī tas tiekot pastāvīgi papildināts.
Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) uzsvērusi, ka papildus nauda un finanšu resursi pedagogiem un izglītības sistēmai kopumā nav vienīgā problēma un risinājums. Izglītības sistēmai esot nepieciešamas būtiskas, ne vienmēr populāras, reformas, pie kurām "notiek mērķtiecīgs un plānveidīgs darbs".
Ministrija gan atzīst, ka vēl jāturpina darbs pie tiešsaistes mācību vides izstrādes nākamajiem mācību gadiem, digitālo mācību līdzekļu komplektu izmantošanas tiešsaistē un mācību video izveides "Tava klase" platformā.
Tāpat pedagogu atbalstam no 2021.gada IZM plāno nodrošināt konsultācijas skolām un mācības izglītības tehnoloģiju mentoriem tehnoloģisko rīku ieviešanai mācību atbalstam.
Kā ziņots, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidenta un Siguldas valsts ģimnāzijas direktora Rūdolfa Kalvāna ieskatā, papildu naudas piešķiršana izglītības sistēmas stiprināšanai problēmas tajā neatrisinās, jo arvien vairāk skolu direktoriem tiek iesniegti pedagogu atlūgumi, kam par iemesli kalpo nevis zemais atalgojums, bet gan pārslodze un izdegšana.