Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Skolas

Rīgas skolās karantīna noteikta kopumā deviņām klasēm un vairākiem pedagogiem

Rīgas 10.vidusskolā, Rīgas Rīnūžu vidusskolā un Rīgas 46.vidusskolā katrā mājas karantīnā atrodas viena klase un vairāki skolotāji, savukārt Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā mājas karantīnā atrodas sešas klases un vairāki pedagogi, aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Grobiņas novada skolas jau gadu ''zem viena jumta''

Apvienojot sešas skolas, izveidota viena – Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola. Tiesa gan, saglabājot Bārtā, Kapsēdē un Grobiņas pagastā izglītības programmu realizācijas vietas. Jāpiebilst, ka arī citviet Latvijā izmantots līdzīgs modelis, piemēram, Ilūkstes novadā, taču IZM to vērtējusi bez sajūsmas, norādot, ka patiesībā tā nav uzskatāma ne par optimizāciju, ne līdzekļu ekonomiju.

Izlaidumos drīkst piedalīties līdz 300 personām, ja tie norisinās ārā

Izlaidumos līdz 30.jūnijam drīkst piedalīties līdz 300 personām, ja tie norisinās ārā, savukārt līdz 100 personām, ja tie norisināsies telpās, trešdien preses konferencē informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Gaidot skolēnus atkal skolas solā

Šobrīd plānots, ka mācības skolās septembrī varētu atsākties klātienē. Gaidāmajā mācību gadā skolās pakāpeniski sāks ieviest arī kompetenču pieeju mācību saturā. Nozares ministre Ilga Šuplinska (JKP) norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) kopā ar Valsts izglītības satura centru šovasar būs daudz darāmā, domājot, kā jaunajā mācību saturā iepludināt arī tehnoloģiju lietojumu.

IZM rosina atteikties no valsts pārbaudes darbiem 9. klašu beidzējiem

Uzklausot sabiedrības un ekspertu viedokli, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē rosinās nerīkot valsts pārbaudes darbus 9. klašu beidzējiem, portālu Diena.lv informēja ministrijā.

Aicina 9. un 12. klašu skolēnus piedalīties aptaujā par noslēguma pārbaudes darbu norisi

Gatavojoties mācību gada noslēgumam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Edurio aicina vispārizglītojošo skolu 9. un 12. klašu skolēnus, kā arī profesionālās izglītības iestāžu 3. un 4. kursa audzēkņus piedalīties aptaujā par pamata un vispārējās vidējās izglītības noslēguma pārbaudes darbu norisi 2019./2020. mācību gadā.

Attālinātais mācību process palīdz labāk sagatavoties gaidāmajai studentu dzīvei

"Pat nepaspēju no visiem atvadīties," sarunu par Covid-19 izraisīto haosu skolēna, topošā studenta dzīvē sāk Inita Žukauska. Ar viņu un vēl četriem Brocēnu vidusskolas 12. klases jauniešiem – Renāru Apaļo, Renāti Vītolu, Zitu Dženiferu Ziediņu un Diānu Kerimovu – sazināmies virtuālajā vidē platformā Zoom, bet ar Renāru un Zitu Dženiferu pēc sarunas uz īsu brīdi, ievērojot divu metru distanci, satiekamies pie saulainās krāsas skolas ēkas, lai uzņemtu fotogrāfiju.

Kanāls Tava klase tiešsaistē pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Jauno izglītojošo TV kanālu Tava klase pirmajā darbības dienā līdz plkst. 14 tiešsaistē skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm, liecina vietnes www.tavaklase.lv nodrošinātāja Telia Latvija veiktā Google Analytics datu analīze, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide