Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Rīgā puteņa laikā turpinās ielu un ietvju uzturēšanas darbi; strādā 99 tehnikas vienības

Rīgā trešdienas rītā sniegputeņa laikā turpinās nepieciešamie ielu un ietvju uzturēšanas darbi. Ielu un veloceliņu kopšana sākta jau no plkst. 2, savukārt ietvju uzturētāji darbu sāka plkst. 6. Kopā ielu un ietvju tīrīšanā iesaistītas 99 tehnikas vienības, informē pašvaldība.

Prioritāri tiek tīrītas pilsētas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi un veloceļi. To tīrīšana un kaisīšana veikta naktī un turpināsies arī dienā. Ilgstošas snigšanas laikā tiek nodrošināta caurbraucamība, izmantojot gaisa temperatūrai atbilstošu kaisāmo materiālu. Snigšanai beidzoties, maģistrālo ielu brauktuves attīra no sniega trīs stundu laikā. Apkaimju ielas ar mazāk intensīvu satiksmi tiek attīrītas pēc nepieciešamības, un uz tām ir pieļaujama neliela sniega kārta. Tāpat tiek veikta gājēju pāreju, sabiedriskā transporta pieturvietu un SIA “Rīgas satiksme” autostāvvietu attīrīšana no sniega.

Ņemot vērā, ka snigšana turpināsies līdz vakaram un tiek prognozēts sniega segas pieaugums par pieciem līdz astoņiem centimetriem, gan transportlīdzekļu vadītājiem, gan gājējiem un velobraucējiem vietām pārvietošanās var būt apgrūtināta, jo uzturēšanas darbi tiek veikti pakāpeniski un vietās kas ir notīrītas, pēc neilga laika var izveidoties jauna sniega sega vai apledojums. Tāpēc pašvaldība aicina savlaicīgi plānot pārvietošanas maršrutu un rēķināties, ka ceļā var nākties pavadīt ilgāku laiku nekā ierasts.

Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā (RVC), kur ietves šoziem kopj pašvaldība, ietvju mehanizētās tīrīšanas darbi sākti plkst.6. Ietvju tīrīšanā RVC šorīt iesaistās 31 tehnikas vienība, kā arī strādnieku brigādes, kas Vecrīgā veic ietvju attīrīšanu ar rokām. Atkārtota ietvju tīrīšana tiks veikta atkarībā no laika apstākļiem.

RVC zonā ietvēm piegulošo teritoriju īpašniekiem pašiem nav jāveic ietvju tīrīšana un kaisīšana. Lai pārliecinātos, kurām ielām piegulošās ietves atrodas RVC zonā, pašvaldība aicina ielūkoties kartē pašvaldības mājaslapā riga.lv.

Tāpat pašvaldība atgādina, ka šajā sezonā ārpus centra teritoriju īpašniekiem, kuru īpašumiem piegulst ietves, jāturpina ietvju kopšana tāpat kā iepriekš. Pēc snigšanas ietvju attīrīšana no sniega pirmo reizi jānodrošina līdz plkst. 8.00. Ilgstošas snigšanas laikā tīrīšana jāveic pēc nepieciešamības, lai nodrošinātu gājējiem ērtu un drošu pārvietošanos. No sniega jāattīra 50% no ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 m. Ietvju kaisīšanai drīkst izmantot tikai kaisāmo materiālu, kurā sāls koncentrācija nav lielāka par 20%. Tīru sāli uz ietvēm kaisīt nav ļauts, izņemot sasalstoša lietus gadījumā. Visā pilsētā pāreja uz centralizētu pašvaldības ielām piegulošo ietvju kopšanu ziemā notiks līdz 2024./2025. gada ziemas sezonai.

Iedzīvotāji, kuru nekustamajiem īpašumiem piegulst ietves, var saņemt 50 kg bezmaksas smilts ietvju kaisīšanai. Tas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas RVC. Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde šobrīd ir nodrošinājusies ar 1200 tonnām kaisāmā materiāla.

Namu īpašnieki un apsaimniekotāji aicināti parūpēties arī par jumtu attīrīšanu, lai no jumta krītošs sniegs un lāstekas neapdraudētu gājējus. Ietves norobežošana pieļaujama tikai uz jumta tīrīšanas laiku. Par no jumta notīrīta sniega savākšanu no ietves un no brauktuves atbildīgi namu īpašnieki, tostarp arī RVC zonā.

Kopā pilsētas ielas un ietves kopj 99 tehnikas vienības, no tām 67 veic ielu, tiltu, pārvadu un velojoslu uzturēšanas darbus, bet 32 veic ietvju kopšanu. 1600 sabiedriskā transporta pieturvietu un 6000 SIA “Rīgas satiksme” autostāvvietu attīrīšana galvenokārt ir roku darbs.
 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas